Archiwa kategorii: Od redakcji

Wakacje tuż za pasem….

za chwilę wszystko  zwolni, będziecie mogli poświęcić się błogiemu lenistwu i wszystkim innym czynnościom, na które nie starczało wam czasu w roku szkolnym. Postarajcie się wykorzystać te dwa piękne letnie miesiące  jak najlepiej ,aby   było co wspominać we wrześniu. W trosce o wasze zdrowie przygotowaliśmy w czerwcowym wydaniu „Echa Trójki”  artykuły świetnie wkomponowujące się w wakacyjny klimat.

Karolina Kownacka proponuje „Zdrowe wakacje” ,

Aleksandra Turek przestrzega „Jak nie przytyć w wakacje?”,

Aleksandra Piątek i Aleksandra Uścian – Szaciłowska  kuszą „Wakacyjnymi koktajlami”.

Nie zabraknie też  różnorodnych pomysłów  kulturalnych prawie za darmo   w artykule Karoliny Kownackiej „Jak spędzić wakacje? Propozycje dla każdego”

oraz duchowych przeżyć w tekście Małgorzaty Abramczyk „Tak, Panie”.

 

W imieniu całego zespołu redakcyjnego  gazetki szkolnej „Echo Trójki” życzymy wam, drodzy uczniowie,  wspaniałych , niepowtarzalnych wakacyjnych przeżyć!

Agata Zawadzka
Adam Przybysz
Adam Zając

Zdrowe wakacje!

Szum fal, śpiew ptaków, muzyka na plaży, plecak na plecach w górach… Nie da się ukryć, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Właśnie teraz, wiele osób budzi się ze snu i uświadamia sobie, że „wymarzony” odpoczynek, może okazać się tym niezbyt przyjemnym. Co mam na myśli? Oczywiście to, że niektórzy mają za sobą wiele żywieniowych wyrzeczeń: ograniczali cukier, sól, tłuszcz, starli się jeść zdrowo. A teraz, gdy nadchodzą wakacje pojawia się problem… CO JA ZROBIĘ?!

Czytaj dalej

Już zakwitły kasztany…

a to znak zbliżających się matur! Nowa kwietniowa odsłona gazetki „Echo Trójki” również tego tematu dotyczy. Natalia Rosa, tegoroczna maturzystka , z sentymentem wspomina szkolne gafy i wpadki i chyba jest o  jej humorystyczna forma pożegnania z naszym zespołem reakcyjnym. Przed Natalią nowe wyzwania i ambitne  plany, może dziennikarskie? Życzymy powodzenia! W naszym wydaniu  pojawi się wyjątkowo dużo wiosennych zdjęć przedstawiających świat natury. Oczywiście znajdziecie również artykuł  Aleksandry Turek o pielęgnacji skóry na wiosnę oraz przepisy na domowe wersje znanych słodyczy Aleksandry Uścian – Szaciłowskiej i Aleksandry Piątek. Pan Adam Przybysz proponuje ciekawą, dość krytyczną  recenzję  filmu wg prozy S. Kinga  pt. „Komórka”. Zachęcamy do lektury  w trakcie zbliżającej się majówki. Maturzystom życzymy połamania długopisów!

W imieniu redakcji

Agata zawadzka

Zakwitły kasztany

Mój tata co roku powiada, że kiedy kwitną kasztany, to znak, że niedługo matura. Te słowa nigdy nie miały dla mnie większego znaczenia, lecz kiedy usłyszałam je ostatnio zrozumiałam, że teraz dotyczy mnie to ,jak nigdy wcześniej. To oznacza, że moje trzy lata w szkole właśnie się kończą.

Czytaj dalej