Archiwum kategorii: Od redakcji

W świątecznym klimacie

Zbliża się czas długo oczekiwany, wyjątkowy ,magiczny. W ostatnim w 2017 roku numerze szkolnej gazetki „Echo Trójki” postanowiliśmy towarzyszyć Wam, drodzy czytelnicy, w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Znajdziecie propozycje wyjątkowych świątecznych dekoracji robionych własnoręczne w artykułach Aleksandry Zawadzkiej i Aleksandry Turek. Dla Was specjalnie Aleksandra Piątek i Aleksandra Uścian- Szaciłowska przygotowały wyjątkowe przepisy kulinarne na świąteczne słodkości. Warto zainteresować się też tekstem Anny Jastrzębskiej, która pokaże różnice kulturowe w obchodzeniu Świąt Bożego Narodzenia na przykładzie Hiszpanii, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy do lektury.

W imieniu całej redakcji szkolnej gazetki „Echo Trójki” składam serdeczne życzenia spokojnych, refleksyjnych ,pełnych nadziei, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku .

Agata Zawadzka

Co na jesienną chandrę?

Listopadowy numer naszej gazetki, poświęcony humorowi w najróżniejszej postaci, w początkowym zamyśle miał być odskocznią, od często pojawiającej się, jesiennej chandry. Jednak ostatnie, wydarzenia spowodowały, że postanowiliśmy uczynić z niego hołd, dla śp. Pana Waldemara Ochmańskiego – człowieka o niebanalnym i ogromnym poczuciu humoru.

Zdecydowaliśmy się ukazać pojęcie humoru z różnych perspektyw. Aleksandra Turek postanowiła przedstawić komizm w kinie niemym, Aleksandra Zawadzka humorystyczny charakter pieśni i przyśpiewek regionalnych, a Małgorzata Abramczyk i Karolina Kownacka wyruszyły „w plener” by dowiedzieć się co bawi nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do lektury i mamy nadzieję, iż uda nam się choć na chwilę wywołać uśmiech na Waszych twarzach.

W imieniu redakcji „Echa trójki”

Adam Przybysz

Jakie poczucie humoru mają nauczyciele i uczniowie w naszej szkole? Co ukształtowało ich wrażliwość na żart?

wnioski z analizy ankiet przeprowadzonych na wybranej grupie uczniów i nauczycieli ZS3 w Wyszkowie

      Ankietowani twierdzili, że wystarczy jeden uśmiech, aby kogoś oczarować. Prześcigali się w wymienianiu korzyści z niego płynących – poprawia kondycję organizmu, rozładowuje napięcie, stres, niweluje lęki. Podobno potrafi złagodzić najostrzejszy konflikt i otrzeć każdą łzę. I nawet jeśli niektóre z tych rzeczy brzmią idealistycznie, to my również wierzymy, że śmiech ma niesamowitą moc.  To w końcu najczęściej oznaka radości, zadowolenia, sympatii czy rozbawienia. Każdy z nas ma takie wspomnienia, w których śmieje się do rozpuku albo które same w sobie powodują uśmiech pod nosem. Będą się one jednak różnić u poszczególnych osób. To wszystko za sprawą poczucia humoru. To nasza indywidualna predyspozycja  do analizowania rzeczywistości, które w efekcie prowadzi do niewymuszonego śmiechu. Postanowiłyśmy sprawdzić, czym charakteryzuje się ta umiejętność wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć, co śmieszy panią dyrektor lub nauczyciela historii, co humanistę, a co umysł ścisły, zajrzyj do dalszej części tego artykułu.

Czytaj dalej

Nowe otwarcie…

Witam w imieniu całej redakcji szkolnej gazetki „Echo Trójki”  i zapraszam do lektury pierwszego w nowym roku szkolnym  2017/18 wydania  ( dostępnego na stronie internetowej ZS3 w Wyszkowie) . Z przyjemnością informuję, że grono naszych redakcyjnych współpracowników poszerzyło się o nowych uczniów klas pierwszych : Aleksandrę Zawadzką z klasy I LOI i Annę Jastrzębską z klasy I LOE. Pażdziernikowy  numer „Echa Trójki” pachnie jesienią: Karolina Kownacka proponuje przepis na domowy chleb, Aleksandra  Uścian – Szaciłowska i Aleksandra Piątek w „Jesiennych, kolorowych inspiracjach kulinarnych” przedstawiają dania z dyni , a Aleksandra Turek radzi, jak domowymi sposobami wygrać walkę z przeziębieniem. Nie zabraknie również tematów kulturalnych – Małgorzata Abramczyk  zachęci was do obejrzenia   nowej filmowej adaptacji  książki Lucy Maud Montgomery „Ania z zielonego  wzgórza”, Aleksandra Zawadzka podzieli się z wami swoją fascynacją kulturą kurpiowską. Współczesne akcenty polityczne  znajdziecie w artykule Ani Jastrzębskiej   ”Co brexit oznacza dla Polaków?”.    Zachęcamy do lektury i współpracy !

 

 w imieniu redakcji „Echa Trójki”

Agata Zawadzka

Moja niełatwa droga rozwoju osobistego – Zuzanna Gardocka

IMAG0721

Chciałabym się z wami, drodzy koledzy i koleżanki  , podzielić swoimi  doświadczeniami i  opowiedzieć o  mojej  wcale niełatwej  drodze  rozwoju osobistego. Trzeba wam bowiem wiedzieć, że jestem osobą niewidomą. Straciłam wzrok w ósmym  roku życia.   Od tego momentu zaczyna się niezwykłość mojej historii. Chcę podkreślić, że nie był to dla mnie koniec świata i osobista tragedia. Dzięki rodzinie i wspaniałym ludziom, którzy mnie otaczają,   traktuję tę sytuację  jako wyzwanie lub jako zwykłą kłodę  rzuconą  mi pod nogi przez los. Wszyscy znamy jego kaprysy, lecz nie zawsze potrafimy dostrzec , co daje nam w zamian.

Czytaj dalej

Wakacje tuż za pasem….

za chwilę wszystko  zwolni, będziecie mogli poświęcić się błogiemu lenistwu i wszystkim innym czynnościom, na które nie starczało wam czasu w roku szkolnym. Postarajcie się wykorzystać te dwa piękne letnie miesiące  jak najlepiej ,aby   było co wspominać we wrześniu. W trosce o wasze zdrowie przygotowaliśmy w czerwcowym wydaniu „Echa Trójki”  artykuły świetnie wkomponowujące się w wakacyjny klimat.

Karolina Kownacka proponuje „Zdrowe wakacje” ,

Aleksandra Turek przestrzega „Jak nie przytyć w wakacje?”,

Aleksandra Piątek i Aleksandra Uścian – Szaciłowska  kuszą „Wakacyjnymi koktajlami”.

Nie zabraknie też  różnorodnych pomysłów  kulturalnych prawie za darmo   w artykule Karoliny Kownackiej „Jak spędzić wakacje? Propozycje dla każdego”

oraz duchowych przeżyć w tekście Małgorzaty Abramczyk „Tak, Panie”.

 

W imieniu całego zespołu redakcyjnego  gazetki szkolnej „Echo Trójki” życzymy wam, drodzy uczniowie,  wspaniałych , niepowtarzalnych wakacyjnych przeżyć!

Agata Zawadzka
Adam Przybysz
Adam Zając