Archiwa kategorii: Opinie

Zdrowe wakacje!

Szum fal, śpiew ptaków, muzyka na plaży, plecak na plecach w górach… Nie da się ukryć, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Właśnie teraz, wiele osób budzi się ze snu i uświadamia sobie, że „wymarzony” odpoczynek, może okazać się tym niezbyt przyjemnym. Co mam na myśli? Oczywiście to, że niektórzy mają za sobą wiele żywieniowych wyrzeczeń: ograniczali cukier, sól, tłuszcz, starli się jeść zdrowo. A teraz, gdy nadchodzą wakacje pojawia się problem… CO JA ZROBIĘ?!

Czytaj dalej

Jak spędzić wakacje ? Propozycje dla każdego

Holandia, Australia, Japonia, Wieża Eiffela, Wielki Mur Chiński, Big Ben. Jest tyle pięknych i ciekawych zakątków na świecie, do których moglibyśmy udać się w wakacje i nie tylko! Wszystko  jest tak blisko. Można by rzec, że wystarczy wyciągnąć rękę i przenieść się w wymarzone miejsce…. Ale niestety, nie zawsze to, co wydaje się być nam o krok od spełnienia, jest do końca osiągalne. Środek transportu, miejsce chwilowego zamieszkania, kosmiczne ceny- szybko można się poddać, mam rację?

Czytaj dalej

Komórka – czyli jak ze świetnej książki zrobić średniej klasy film

7745900.3

Plakat

Komórka-pl

okładka

 

Wyobraźcie sobie taką sytuację: dziecko, na krótko przed świętami słyszy, jak rodzice rozmawiają o kupieniu jego wymarzonego zestawu klocków. Co dzieje się wtedy z umysłem dziecka? Wpada w euforię. Tak ja się poczułem, kiedy dowiedziałem się, że ze świetnej, moim zdaniem, książki S. King’a „Komórka” powstał film, a scenariusz do niego współtworzył sam mistrz King .

Czytaj dalej

A czy ty już zapomniałeś o Małym Księciu?

Jak wiele razy słyszałeś, gdy ktoś narzekał na brak czasu? Jak wiele razy to ty byłeś kimś takim? Ciągle go mało, ciągle brakuje na zrobienie kolejnej rzeczy z listy. Wskazówki zegarów poruszają się bezlitośnie, minuty uciekają jedna po drugiej. Jak to? Już osiemnasta? Sięgamy po coraz grubsze kalendarze, plannery, w których obmyślamy nasze życie co do sekundy. Już nie tylko zapisujemy daty urodzin przyjaciół, ważne spotkania czy termin klasówki z matematyki, ale także, co zjemy za dwa dni na obiad albo jakie książki przeczytamy w tym miesiącu. Zapełniamy pamięci naszych telefonów aplikacjami, które mają pomóc nam w organizacji, a nasze umysły kolejnymi cyferkami.

Czytaj dalej

Wspierajmy Fair Trade !

 

Być może widziałeś gdzieś ten znak, a może nawet wiesz co oznacza? Tak? To świetnie! Nie? Spokojnie, już wszystko wyjaśniam. To jeden ze znaków certyfikacyjnych umieszczanych na opakowaniach produktów Fair Trade. Fair Trade natomiast (lub bardziej po polsku – Sprawiedliwy Handel) to ruch, w którym działają osoby dążące do zapewnienia ubogim rolnikom z krajów globalnego Południa godziwego wynagrodzenia, odpowiednich warunków pracy oraz szacunku i uczciwości w relacjach handlowych. Pracują również nad zachęceniem konsumentów do wybierania artykułów produkowanych w sposób etyczny. Dużą popularnością cieszy się on w Wielkiej Brytanii, Holandii czy krajach skandynawskich.

Czytaj dalej