Archiwa kategorii: Pasje

Jak spędzić wakacje ? Propozycje dla każdego

Holandia, Australia, Japonia, Wieża Eiffela, Wielki Mur Chiński, Big Ben. Jest tyle pięknych i ciekawych zakątków na świecie, do których moglibyśmy udać się w wakacje i nie tylko! Wszystko  jest tak blisko. Można by rzec, że wystarczy wyciągnąć rękę i przenieść się w wymarzone miejsce…. Ale niestety, nie zawsze to, co wydaje się być nam o krok od spełnienia, jest do końca osiągalne. Środek transportu, miejsce chwilowego zamieszkania, kosmiczne ceny- szybko można się poddać, mam rację?

Czytaj dalej

Tak, tak Panie!

Co roku na Polach Lednickich gromadzą się tysiące młodych ludzi, by wspólnie modlić się, tańczyć, śpiewać i chwalić Boga. Spotkania te zapoczątkował dominikanin, ojciec Jan Góra, dwadzieścia jeden lat temu. Ja miałam okazję uczestniczyć w nich dwukrotnie i chociaż mój tegoroczny wyjazd różnił się od poprzedniego, to obydwa są związane z wieloma dobrymi wspomnieniami. Dlatego dzisiaj chcę was zachęcić, aby się tam wybrać. Przedstawię powody, dla których warto pojechać na Lednicę.

Czytaj dalej

Jesień, jesień…

Z czym kojarzy ci się jesień? Czy to dla ciebie depresyjny okres, w którym nagle przypominasz sobie o starych playlistach z melancholijną muzyką? Czy przytłoczony szkolnymi obowiązkami i brakiem słońca tkwisz całymi wieczorami pod kocem? Pewnie masz już dość wiecznie padającego deszczu? A może wręcz przeciwnie, korzystasz w pełni z tego, co oferuje nam ta pora roku? Może zaliczasz kolejny spacer po usianym kolorowymi liśćmi parku? Albo wymyślasz tysięczny sposób na przyrządzenie dyni?

Czytaj dalej