Wakacje w Wyszkowie

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i pojawia się pytanie co robić z czasem wolnym. Część z nas będzie przebywać na koloniach, obozach czy rodzinnych wakacjach za. Dla tych, którzy ten tydzień spędzają w domach, wyszkowskie placówki przygotowały kilka form spędzenia wolnego czasu.

Na powitanie wakacji już 26 czerwca odbędzie się koncert zespołu Enej (support- zespół PodobaMiSię). Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 na stadionie WOSiR’u. Kolejne wydarzenia muzyczne to Plenerowy Koncert Muzyki Klasycznej (27.07.2014r.) i Festiwal Operowo Operetkowy na Mazowszu.

Fanów kina ucieszy fakt, że już 19 lipca będą mogli obejrzeć film w Parku miejskim  K. F. Wazy.  Po za tym w ośrodku  WOK „Hutnik” odbędą się dwie filmowe premiery: „Czarnoksiężnik z krainy Oz” oraz „Godzilla”.

Z okazji obchodów stulecia 1 LO im. C.K. Norwida odbędzie się piąty wernisaż- wystawa prac Mirki Machel i piąty odcinek serialu „Nasze Liceum” ( 01.08.2014r.), spływ kajakowy, połączony z rajdem rowerowym (02.08.2014r.), oraz turniej piłkarski i mecz absolwentów LO z gwiazdami TVP
(30-31.08.2014r.).

Wielbiciele aktywnego wypoczynku, również nie będą się nudzić.  5 lipca odbędzie się Wyszkowska Impreza Turystyczna na Orientację InO, 12 lipca będzie Gra Miejska Eskapada, a 13 lipca miasto zaprasza na Festyn Sportowo- Rekreacyjny w Gulczewie.

Miłośników historii zaciekawią dwa wydarzenia, mianowicie Obchody 64. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920r. (15.08.2014r.) i wystawa w zabytkowej plebanii parafii św. Idziego dotycząca Wojny bolszewickiej z 1920r. (15.08.2014r.).

Po za tymi wydarzeniami 3 sierpnia odbędzie się Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku oraz Dożynki Gminne w Rybnie (24.08.2014r.).

Nasze miasto daje nam możliwość spędzenia wakacji na miejscu w bardzo ciekawy sposób.

źródło: www.wyszkow.pl

Joanna Rojek kl. 1 LOE