Alkohol to nie wszystko

Dnia 14 lutego 2015 roku w wyszkowskiej hali WOSiR odbył  się XVIII Bal Bezalkoholowy, organizowany przez Wspólnotę Małżeństw Domowego Kościoła działającą  przy parafii świętej Rodziny w Wyszkowie. Współorganizatorami  imprezy był Urząd Miejski, z Burmistrzem Wyszkowa – Grzegorzem Nowosielskim  na czele.  Udział  w balu swoją obecnością  zaszczyciło wielu zaproszonych gości.  Wśród nich byli: para filialna i para diecezjalna, Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej –  Tadeusz Bronakowski, moderator Domowego Kościoła ks. Kazimierz Wądołowski oraz  księża wyszkowskich parafii. Na balu bawiło się dwieście szesnaście par,  większość   z powiatu wyszkowskiego, ale i  z Ostrołęki,  Ostrowi   Mazowieckiej, Warszawy   i  Łomży. Uczestnicy balu zainaugurowali uroczystość tradycyjnym polonezem.

Alkohol to nie wszystko T.Nowakowski ASzczególne słowa do zebranych  skierował Biskup Tadeusz Bronakowski. Zapewniał, że  trudno wymarzyć sobie lepszy moment na taki bal, gdyż jest     to właśnie   czterdziesty ósmy  tydzień Modlitwy o trzeźwość narodu.  Mówił     o rodzinie i dobrodziejstwach abstynencji dla dzieci, rodzin i narodu. Podkreślił, iż spotkania takie sławi w całej diecezji.  Burmistrz Wyszkowa- Pan Grzegorz Nowosielski  życzył  wszystkim  wspaniałej zabawy do białego rana.

Troje uczniów z klasy ILOL: Aleksandra Truszczyńska, Dominik  Bakuła i Tobiasz Nowakowski,  godnie reprezentowali  Zespół Szkół nr 3. Pracując  jako wolontariusze, witali  gości, odprowadzali  przybywające pary do wyznaczonych miejsc przy stolikach, obsługiwali przy stołach, dbając o zadowolenie   uczestników bawiących się na balu. Podczas dwunastogodzinnej pracy, swoją postawą i zaangażowaniem  propagowali zabawę na trzeźwo. Z pewnością mogą potwierdzić to nauczyciele naszej szkoły, którzy byli uczestnikami balu.

Alkohol to nie wszystko T.Nowakowski A2Uroczystość taka to promowanie  doskonałej zabawy bez alkoholu, który w naszym kraju bywa przyczyną wielu nieszczęść i tragedii.  To propagowanie wśród ludzi życia w trzeźwości. Dzięki temu  zostaje wprowadzana nowa kultura zabawy, która pokazuje, iż  bez alkoholu, za to w przyjaznym towarzystwie zabawa może być  bardzo dobra.

Taki bal jest wzorem i  świadectwem dla młodego pokolenia, że można się bawić na trzeźwo.

Tobiasz Nowakowski, Aleksandra Truszczyńska, klasa 1 LOL