Archiwum kategorii: Od redakcji

Kulturalna jesień

Listopadowy numer „Echa Trójki” zapowiada się wyjątkowo kulturalnie. Dawid Powierza zachęci do obejrzenia kilku interesujących filmów, a Aleksandra Zielińska do przeczytania powieści „Ciemna strony” Tarryn Fisher. Ania Jastrzębska podzieli się relacją z udziału w ComicConie – festiwalu kultury popularnej, Kasia Kisiel przedstawi swoją fascynację kpopem, Sylwia Karpińska w dość obszernym tekście ukaże wyjątkową rolę muzyki lat 80- tych w ówczesnej komunistycznej rzeczywistości. Będziemy również śledzić relację z podróży trassyberyjskiej z Karoliną Kownacką w II części jej pamiętnika. Nie zabraknie akcentu literackiego – Kacper Piątek proponuje dalszą część swojego opowiadania. Zapraszamy do lektury.

w imieniu redakcji

Agata Zawadzka

 

Nowe otwarcie

Pierwszy w   nowym roku szkolnym 2018/19 numer  „Echa Trójki” zapowiada się różnorodnie. Cieszymy się, że do grona stałych współpracowników dołączyli  nowi uczniowie z klas pierwszych pełni zapału i nowych pomysłów. Karolina Kownacka podzieli się z wami emocjonującą relacją z podróży transsyberyjskiej, Sylwia Karpińska przeniesie do muzyki lat 80-tych. Kacper Piątek zaprezentuje recenzję gry komputerowej „Human” oraz pokaże pierwszą część swojego opowiadania. Aleksandra Zielińska podpowie, jak się efektywnie uczyć, a  Dawid Powierza zachęci do aktywności teatralnej w teatrze „Farsa”. Na deser tekst Aleksandry Uścian – Szaciłowskiej na temat wegańskich smakołyków.

Zachęcam do lektury

Agata Zawadzka

Tuż, tuż wakacje!

Zapraszam do lektury majowo – czerwcowego numeru gazetki szkolnej „Echo Trójki”. W nowym wydaniu dopasowaliśmy się do fantastycznej słonecznej pogody , proponujemy trzecią część opowieści Karoliny Kownackiej o egzotycznej Sri Lance. W tę letnią porę Ola Uścian –Szaciłowska i Ola Piątek zachęcają do zainteresowania się dietą wegetariańską. Mamy też tematy poważniejsze : Ola Zawadzka z wielkim zaangażowaniem pisze w obronie kultury ludowej, Ania Jastrzębska zastanawia się nad zmianą języka w dobie komputerów zainspirowana felietonem Michała Rusinka z książki „Pypcie na języku”. Z wielka przyjemnością witamy w gronie redakcyjnym Karolinę Karpińską, która zaprosi nas do świata własnej poezji.

W imieniu redakcji „Echa Trójki”

Agata Zawadzka

Szczypta kultury i egzotyki

Marcowe wydanie gazetki szkolnej „Echo Trójki” ma za zadanie rozgonić resztki ciemnych chmur,  smutnych nastrojów i ostatecznie rozprawić się z pozostałościami zimy. Wszyscy jesteśmy gotowi na wiosenne słońce i ciepły optymizm! Aleksandra Turek pokaże wam  najszczęśliwsze miejsca na świecie, Karolina Kownacka już po raz drugi podzieli się refleksjami ze  wspaniałej podróży na Sri Lankę. Nie zabraknie  także inspiracji kulturalnych, najlepszych wydarzeń kulturalnych 2017 roku   – te w artykule  Oli Zawadzkiej pod znaczącym tytułem : „Co warto zobaczyć ,przeczytać, posłuchać.”

 W imieniu całej redakcji gazetki szkolnej „Echo Trójki” życzymy wam, drodzy uczniowie, radosnych, rodzinnych, refleksyjnych Świat Wielkanocnych.

Agata Zawadzka

Warto zobaczyć, przeczytać , posłuchać!

Witajcie! W tym, wydaniu gazetki szkolnej przedstawię wam kilka najlepszych  propozycji kulturalnych  minionego  2017 roku, które mogą was zainteresować. Zostały one wybrane przez krytyków, którzy w programie Tygodnik Kulturalny  w TVP Kultura omawiają wydarzenia mijających tygodni, które kształtują współczesną kulturę. Moim zdaniem, jest to bardzo wartościowy program, ponieważ  możemy dowiedzieć się, jakie zastrzeżenia do wybranych dzieł mają krytycy oraz na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania filmów, książek czy przestawień teatralnych.

Czytaj dalej

Walentynkowo…

Nowy lutowy numer szkolnej gazetki  „Echa Trójki” przesycony będzie nastrojem walentynkowym i uczuciami . Ola  Turek zaproponuje listę romantycznych filmów , które warto obejrzeć w towarzystwie bliskiej osoby.  Do spędzenia niepowtarzalnych walentynek namawiają  także  Ola Piątek i Ola Uścian – Szaciłowska, natomiast Ania Jastrzębska zaproponuje w swoim tekście alternatywę dla walentynek –  Noc Kupały. W wyjątkową, egzotyczną, ciepłą  podróż na  Sri Lankę zabierze nas Karolina Kownacka. Bardzo zachęcam również  do lektury artykułu Oli Zawadzkiej wzruszonej  tegoroczną akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wyszkowie oraz tekstu Małgosi Abramczyk , która zda nam relację z rozmów  przeprowadzonych  z wyjątkowymi  uczniami naszej szkoły na temat ich pasji i zainteresowań. Zachęcam do lektury .

                                                           Agata Zawadzka