Archiwum kategorii: Pasje

Egzotyczna Sri Lanka – relacja z podróży (cześć 2)

20.01.2018r. 

Dosłownie zrywam się z łóżka, bo – jak mi się wydaje – jest już późno. Patrzę na zegarek, zbierając rzeczy dookoła siebie i wpychając je do plecaka. Jak się okazuje jest koło 5:40, a śniadanie mam za 20 minut, więc coś mi się poplątało. Biorę  więc zeszyt i coś tam dopisuję  do notatek, a potem idę jeść i wsiadam do autokaru.

Czytaj dalej

Warto zobaczyć, przeczytać , posłuchać!

Witajcie! W tym, wydaniu gazetki szkolnej przedstawię wam kilka najlepszych  propozycji kulturalnych  minionego  2017 roku, które mogą was zainteresować. Zostały one wybrane przez krytyków, którzy w programie Tygodnik Kulturalny  w TVP Kultura omawiają wydarzenia mijających tygodni, które kształtują współczesną kulturę. Moim zdaniem, jest to bardzo wartościowy program, ponieważ  możemy dowiedzieć się, jakie zastrzeżenia do wybranych dzieł mają krytycy oraz na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania filmów, książek czy przestawień teatralnych.

Czytaj dalej

Romantyczna  noc  filmowa

     Kino nie zna tematu bardziej nośnego i popularnego niż miłość. Pokazano ją już na wszelkie możliwe sposoby, ale to nie ma znaczenia, bo wciąż nie mamy dość. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że filmowcy mają coraz to trudniejsze zadanie, by o miłości powiedzieć jakoś inaczej, oryginalniej, ciekawiej. Coraz trudniej nas poruszyć.  Nie wiecie, jaki film wybrać na walentynki? Postaram się wam przedstawić kilka filmów  romantycznych, które udało mi się znaleźć i mam nadzieję, że poniższa lista filmów będzie w stanie sprawić, że razem z najbliższymi osobami będziecie cieszyć się udanym seansem.

Czytaj dalej

Niepowtarzalne walentynki

Luty-jeden z miesięcy pięknej pory roku, w której krajobrazy zapierają dech w piersiach. Szron na oknie, mnóstwo białego puchu i bałwany to nieodzowny element tej pory roku. Choć w tym  czasie na dworze panuje mróz i jest bardzo zimno, jedynie w lutym pojawia się dzień przynoszący ogromną ilość ciepła w  sercu. Walentynki – każdy tego dnia pamięta o swojej drugiej  połówce. Kupujemy prezenty dla swoich ukochanych, zabieramy na randki, czy po prostu sprawimy, że czują się wyjątkowo tego dnia. Pokazujemy, że bardzo ich kochamy, okazujemy  uczucia.

Czytaj dalej

Noc Kupały jako alternatywa dla walentynek

Zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać idei walentynek. Kojarzą nam się głównie z kupidynami, czyhającymi zza zakrętem, serduszkami oraz miśkami, którymi obdarowujemy naszą drugą połówkę, długimi kolejkami do kwiaciarni, w której stoimy, aby po powrocie do domu wręczyć ukochanej róże oraz, co najistotniejsze, z celebrowaniem miłości.

Czytaj dalej

Warto pomagać! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

Witam wszystkim w moim kolejnym artykule na stronie gazetki szkolnej. W tym lutowym wydaniu chciałabym podzielić się z wami relacją z tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbył się on dokładnie w pierwszą niedzielę ferii, 14 stycznia. Po raz czwarty postanowiłam zostać wolontariuszką, jednak tym razem udzielałam się na terenie powiatu wyszkowskiego (w poprzednich latach działałam na terenie Pułtuska).

Czytaj dalej