Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

Już zakwitły kasztany…

a to znak zbliżających się matur! Nowa kwietniowa odsłona gazetki „Echo Trójki” również tego tematu dotyczy. Natalia Rosa, tegoroczna maturzystka , z sentymentem wspomina szkolne gafy i wpadki i chyba jest o  jej humorystyczna forma pożegnania z naszym zespołem reakcyjnym. Przed Natalią nowe wyzwania i ambitne  plany, może dziennikarskie? Życzymy powodzenia! W naszym wydaniu  pojawi się wyjątkowo dużo wiosennych zdjęć przedstawiających świat natury. Oczywiście znajdziecie również artykuł  Aleksandry Turek o pielęgnacji skóry na wiosnę oraz przepisy na domowe wersje znanych słodyczy Aleksandry Uścian – Szaciłowskiej i Aleksandry Piątek. Pan Adam Przybysz proponuje ciekawą, dość krytyczną  recenzję  filmu wg prozy S. Kinga  pt. „Komórka”. Zachęcamy do lektury  w trakcie zbliżającej się majówki. Maturzystom życzymy połamania długopisów!

W imieniu redakcji

Agata zawadzka

Zakwitły kasztany

Mój tata co roku powiada, że kiedy kwitną kasztany, to znak, że niedługo matura. Te słowa nigdy nie miały dla mnie większego znaczenia, lecz kiedy usłyszałam je ostatnio zrozumiałam, że teraz dotyczy mnie to ,jak nigdy wcześniej. To oznacza, że moje trzy lata w szkole właśnie się kończą.

Czytaj dalej

Komórka – czyli jak ze świetnej książki zrobić średniej klasy film

7745900.3

Plakat

Komórka-pl

okładka

 

Wyobraźcie sobie taką sytuację: dziecko, na krótko przed świętami słyszy, jak rodzice rozmawiają o kupieniu jego wymarzonego zestawu klocków. Co dzieje się wtedy z umysłem dziecka? Wpada w euforię. Tak ja się poczułem, kiedy dowiedziałem się, że ze świetnej, moim zdaniem, książki S. King’a „Komórka” powstał film, a scenariusz do niego współtworzył sam mistrz King .

Czytaj dalej