Miesięczne archiwum: Czerwiec 2017

Wakacje tuż za pasem….

za chwilę wszystko  zwolni, będziecie mogli poświęcić się błogiemu lenistwu i wszystkim innym czynnościom, na które nie starczało wam czasu w roku szkolnym. Postarajcie się wykorzystać te dwa piękne letnie miesiące  jak najlepiej ,aby   było co wspominać we wrześniu. W trosce o wasze zdrowie przygotowaliśmy w czerwcowym wydaniu „Echa Trójki”  artykuły świetnie wkomponowujące się w wakacyjny klimat.

Karolina Kownacka proponuje „Zdrowe wakacje” ,

Aleksandra Turek przestrzega „Jak nie przytyć w wakacje?”,

Aleksandra Piątek i Aleksandra Uścian – Szaciłowska  kuszą „Wakacyjnymi koktajlami”.

Nie zabraknie też  różnorodnych pomysłów  kulturalnych prawie za darmo   w artykule Karoliny Kownackiej „Jak spędzić wakacje? Propozycje dla każdego”

oraz duchowych przeżyć w tekście Małgorzaty Abramczyk „Tak, Panie”.

 

W imieniu całego zespołu redakcyjnego  gazetki szkolnej „Echo Trójki” życzymy wam, drodzy uczniowie,  wspaniałych , niepowtarzalnych wakacyjnych przeżyć!

Agata Zawadzka
Adam Przybysz
Adam Zając

Zdrowe wakacje!

Szum fal, śpiew ptaków, muzyka na plaży, plecak na plecach w górach… Nie da się ukryć, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Właśnie teraz, wiele osób budzi się ze snu i uświadamia sobie, że „wymarzony” odpoczynek, może okazać się tym niezbyt przyjemnym. Co mam na myśli? Oczywiście to, że niektórzy mają za sobą wiele żywieniowych wyrzeczeń: ograniczali cukier, sól, tłuszcz, starli się jeść zdrowo. A teraz, gdy nadchodzą wakacje pojawia się problem… CO JA ZROBIĘ?!

Czytaj dalej

Jak nie przytyć na wakacjach?

Wakacje jest to czas, gdy chcemy zrelaksować się, zapomnieć o stresie, dietach, pracy i obowiązkach. Na urlopie nie liczymy kalorii, procentów ani nadprogramowych kilogramów. Gorzej jest po powrocie. Nie chodzi o to, żeby sobie odmawiać, bo każdy z nas potrzebuje odskoczni od rzeczywistości. Z doświadczenia jednak wiem, że ospałe wakacje z brzuchem bolącym od przejedzenia nie są takie przyjemne. Według statystyk Polacy zjada dwukrotną dawkę swojej normy kalorycznej na wakacjach. Potrafimy przytyć nawet 3 kg w ciągu jednego pobytu. Nie oszukujmy się, jesteśmy troszkę pazerni, poza tym wszystko takie pyszne, egzotyczne i wliczone w cenę! Trzeba korzystać, ale z głową.

Czytaj dalej

Wakacyjne orzeźwiające koktajle !

Lato – to okres, gdy za oknem świeci intensywne  słońce , a na zewnątrz duszne powietrze. Na upalną pogodę najlepiej sięgnąć po coś, co nas ochłodzi. Kolorowe, smaczne, a przede wszystkim zdrowe smoothie to najlepszy wybór na letnią, upalną pogodę. Tak pyszny napój wywoła błogostan i sprawi, że nasz organizm się uzależni, a dodatkowo zyska bombę witaminową.

Czytaj dalej

Jak spędzić wakacje ? Propozycje dla każdego

Holandia, Australia, Japonia, Wieża Eiffela, Wielki Mur Chiński, Big Ben. Jest tyle pięknych i ciekawych zakątków na świecie, do których moglibyśmy udać się w wakacje i nie tylko! Wszystko  jest tak blisko. Można by rzec, że wystarczy wyciągnąć rękę i przenieść się w wymarzone miejsce…. Ale niestety, nie zawsze to, co wydaje się być nam o krok od spełnienia, jest do końca osiągalne. Środek transportu, miejsce chwilowego zamieszkania, kosmiczne ceny- szybko można się poddać, mam rację?

Czytaj dalej

Tak, tak Panie!

Co roku na Polach Lednickich gromadzą się tysiące młodych ludzi, by wspólnie modlić się, tańczyć, śpiewać i chwalić Boga. Spotkania te zapoczątkował dominikanin, ojciec Jan Góra, dwadzieścia jeden lat temu. Ja miałam okazję uczestniczyć w nich dwukrotnie i chociaż mój tegoroczny wyjazd różnił się od poprzedniego, to obydwa są związane z wieloma dobrymi wspomnieniami. Dlatego dzisiaj chcę was zachęcić, aby się tam wybrać. Przedstawię powody, dla których warto pojechać na Lednicę.

Czytaj dalej