Miesięczne archiwum: Luty 2018

Walentynkowo…

Nowy lutowy numer szkolnej gazetki  „Echa Trójki” przesycony będzie nastrojem walentynkowym i uczuciami . Ola  Turek zaproponuje listę romantycznych filmów , które warto obejrzeć w towarzystwie bliskiej osoby.  Do spędzenia niepowtarzalnych walentynek namawiają  także  Ola Piątek i Ola Uścian – Szaciłowska, natomiast Ania Jastrzębska zaproponuje w swoim tekście alternatywę dla walentynek –  Noc Kupały. W wyjątkową, egzotyczną, ciepłą  podróż na  Sri Lankę zabierze nas Karolina Kownacka. Bardzo zachęcam również  do lektury artykułu Oli Zawadzkiej wzruszonej  tegoroczną akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wyszkowie oraz tekstu Małgosi Abramczyk , która zda nam relację z rozmów  przeprowadzonych  z wyjątkowymi  uczniami naszej szkoły na temat ich pasji i zainteresowań. Zachęcam do lektury .

                                                           Agata Zawadzka

Romantyczna  noc  filmowa

     Kino nie zna tematu bardziej nośnego i popularnego niż miłość. Pokazano ją już na wszelkie możliwe sposoby, ale to nie ma znaczenia, bo wciąż nie mamy dość. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że filmowcy mają coraz to trudniejsze zadanie, by o miłości powiedzieć jakoś inaczej, oryginalniej, ciekawiej. Coraz trudniej nas poruszyć.  Nie wiecie, jaki film wybrać na walentynki? Postaram się wam przedstawić kilka filmów  romantycznych, które udało mi się znaleźć i mam nadzieję, że poniższa lista filmów będzie w stanie sprawić, że razem z najbliższymi osobami będziecie cieszyć się udanym seansem.

Czytaj dalej

Niepowtarzalne walentynki

Luty-jeden z miesięcy pięknej pory roku, w której krajobrazy zapierają dech w piersiach. Szron na oknie, mnóstwo białego puchu i bałwany to nieodzowny element tej pory roku. Choć w tym  czasie na dworze panuje mróz i jest bardzo zimno, jedynie w lutym pojawia się dzień przynoszący ogromną ilość ciepła w  sercu. Walentynki – każdy tego dnia pamięta o swojej drugiej  połówce. Kupujemy prezenty dla swoich ukochanych, zabieramy na randki, czy po prostu sprawimy, że czują się wyjątkowo tego dnia. Pokazujemy, że bardzo ich kochamy, okazujemy  uczucia.

Czytaj dalej

Noc Kupały jako alternatywa dla walentynek

Zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać idei walentynek. Kojarzą nam się głównie z kupidynami, czyhającymi zza zakrętem, serduszkami oraz miśkami, którymi obdarowujemy naszą drugą połówkę, długimi kolejkami do kwiaciarni, w której stoimy, aby po powrocie do domu wręczyć ukochanej róże oraz, co najistotniejsze, z celebrowaniem miłości.

Czytaj dalej

Warto pomagać! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

Witam wszystkim w moim kolejnym artykule na stronie gazetki szkolnej. W tym lutowym wydaniu chciałabym podzielić się z wami relacją z tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbył się on dokładnie w pierwszą niedzielę ferii, 14 stycznia. Po raz czwarty postanowiłam zostać wolontariuszką, jednak tym razem udzielałam się na terenie powiatu wyszkowskiego (w poprzednich latach działałam na terenie Pułtuska).

Czytaj dalej