Eventy japońskie

Japonia ma bardzo wiele ciekawych rzeczy do zaoferowania (nie tylko samurajów, zaawansowaną technikę, mangę i anime), jednak jest to naprawdę tylko przedsmak tego co oferuje. Jedno jest pewne, jeśli głębiej zainteresujesz się tym krajem, to może cie wciągnąć. Zmobilizować do działania i sprawić, iż odkryjesz w sobie dużo nowych talentów i umiejętności tj. rysowanie, szycie, robienie przypinek, modelarstwo, taniec, śpiew czy krasomówstwo. Dla zainteresowanych spis kilku rodzai spotkań mangowców, na których możecie pogłębić swoją wiedzę na temat tego dość niezwykłego kraju, a także podzielić się swoimi opiniami.

Spotkania i eventy fanów Japonii, anime i mangi

Koło japońskie
Dla tych którzy chcą się dopiero zapoznać z Japonia i kultura bycia tak zwanego otaku (fana) jest to chyba najlepszą opcją dla niewtajemniczonych. Poruszamy tam naprawdę różne tematy od słodyczy przez reklamy i filmy do anime, samurajów, do dawnej Japonii i mitologii. Każdy znajdzie coś dla siebie. A wiedzy nie wymagamy.
Link do grupy kółka: https://www.facebook.com/groups/kolo.japonskie.zs3.wyszkow/

_______________
Mangowe są to luźne spotkania zazwyczaj na mieście grupy ludzi interesujących się zazwyczaj mangami i anime ale nie tylko. W tym miejscu należy zauważyć, iż Mangowe warszawskie trochę różnią się os wyszkowskich.
Mangowe warszawskie
Miejsca : Złote Tarasy/Patelnia
Czas: Soboty
Opis. Regularne spotkania i mnóstwo mangowców w jednym miejscu. Każdy robi co chce. Powstały dawno temu.

Mangowe wyszkowskie
Są to spontaniczne eventy czasem tematyczne. Ich czas i miejsce jest ogłaszane zazwyczaj na Fb. Egzystują od zeszłorocznych wakacji. Do tej pory odbyły się 4 (pierwsze wyszkowskie mangowe, mangowe na zakończenie wakacji, Mangowe halloweenowe /mangowe dziady
i Mangowe andrzejkowe). Zazwyczaj chodzimy po mieście -jeśli w pobliżu galerii lub parku zobaczysz grupę dziwnie wyglądających i cieszących się z życia ludzi to prawdopodobnie my. Czasem tez częstujemy cukierkami ewentualnie pocky. Jeśli chcesz wiedzieć kiedy i gdzie kontaktuj się z członkami koła japońskiego lub wyszkowskimi mangowcami których znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/groups/380544518673817/

Konwenty
Raj dla otaku czyli konwenty Mangowe. Istnieje ich wiele rodzajów w zależności od motywu przewodniego. Owe konwenty są zazwyczaj 3 dniowe, odbywają się w szkołach w całej Polsce i na świecie, informacji o ich czasie i miejscu należy szukać w internecie. Ich głównymi cechami są różnorodne panele tematyczne (nie koniecznie związane z Japonia w końcu mamy wiele zainteresowań), stoiska z przypinkami, kubkami, figurkami, poduszkami i wieloma innymi rzeczami związanymi najczęściej z anime, oprócz tego dużo różnych gier, zabaw i konkursów. Oczywiście główną atrakcją konwentów jest pokaz cosplay.
Należy podkreślić, iż prawie wszystko jest przygotowane przez fanów.
Dla ułatwienia kalendarz konwentów: http://anime.com.pl/calendar,list,2.html

Do zobaczenia na mangowych eventach ;)

Katarzyna Gajc