Wreszcie ferie!

W tym roku ferie zimowe zaczynają się 17 lutego .Zapewne wam, tak samo jak mi i reszcie uczniów z województw mazowieckiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego termin ten nie przypadł do gustu, ale przynajmniej mamy śnieg. Niestety nie możemy zrobić z tym absolutnie nic.Może kogoś pocieszy myśl, że w przyszłym roku ferie będą trwać od 19 stycznia do 1 lutego.

Dlaczego tylko dwa tygodnie ? Wszyscy miłośnicy zimy zadają sobie to pytanie: „Przecież letnie trwają dwa miesiące ! Chcemy równouprawnienia ! Będziemy walczyć !”.I tak wiemy, że jak zawsze skończy się to na leniwym gadaniu zza ciepłego fotela przed komputerem. Wracając do pytania, dlaczego? Moim skromnym zdaniem jest to spowodowane ogromną ilością wolnych pojedynczych dni, bo w naszym prokatolickim państwie prawie każde święto kościelne jest wolne od pracy na czym państwo traci miliony, jak nie miliardy złotych rocznie.

Warto pomyśleć o tym, jak produktywnie spędzić te ferie … A i tak wszyscy je przeleżą do góry brzuchem. Ale jak już o tym mowa, mam parę propozycji , których zapewne nikt nie zrealizuje, ale cóż :
Aktywne ferie:
– chodzenie na basen (podobno świetne na kręgosłup, aczkolwiek ja po 3 latach klasy pływackiej nabawiałem się jego bólów)

– uprawianie sportów zimowych, narty, snowboard, saneczkarstwo (i nie mam tu na myśli zwykłych sanek), łyżwy. Nie oszukujmy się pierwsze z nich są świetne ,ale drogie, ogólnie mało dostępne, choć niedaleko Wyszkowa (w Rybnie) jest mały stok .Łyżwiarstwo można uprawiać na większości ulic w Wyszkowie, jak i całej Polsce.

– bieganie, bieganie jest zawsze spoko i w modzie, ZAWSZE.

– siłownia (jak kto lubi, ja nie)

Ferie z nauką:

– nauka do matury

– nauka, aby zdać półrocze

– nauka niemieckiego

I na koniec najrzadsze :

– nauka ,aby mieć lepsze oceny

– Ferie jak zawsze:

– spotkania z przyjaciółmi ( w Internecie, lub poza, lub w ogóle )

– przeszukiwanie skarbów Internetu

– realizowanie siebie, jako krytyka filmowego

– korzystanie ze spuścizny twórców gier komputerowych

To tylko moja osobista humorystyczna propozycja ferii (nauka), wszystkich ,którzy mają lepsze propozycje (które z góry i tak uznałbym za gorsze) zapraszam na coczwartkowe spotkania szkolnej gazetki „Echo Trójki” w sali nr.14 na długiej przerwie.

Z uśmiechem na twarzy i pozdrowieniami

Patryk Kwiatkowski III LOI

Przynajmiej