„Syn złodziejki” Grażyny Bąkiewicz – powieść o dorastaniu

Grażyna Bąkiewicz to pisarka pochodząca z Łodzi . Na swoim koncie oprócz książki „Syn złodziejki” ma jeszcze kilka innych, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

syn-zlodziejki_grazyna-bakiewicz-99903505069_978-83-7672-110-1_600

,, Syn złodziejki ” to wciągający, choć nie obszerny utwór o dorastaniu, problemach z rodzicami i życiowych niespodziankach. Głównym bohaterem jest piętnastoletni chłopiec, który przeżył burzliwe dzieciństwo. Od początku zdany jest na siebie. Z matką widuje się rzadko. Wciąż musi zmieniać rodziny zastępcze i sierocińce. W końcu postanawia coś zmienić w swoim życiu i decyduję się na podróż, która ma na celu  odnalezienie matki i kontakt z nią.

Według mnie każdy czytający , nawet przez chwilę nie będzie się nudził, ponieważ główny bohater wciąż musi zmierzać z problemami. Odznacza się przy tym odwagą, determinacją i pomysłowością. Jego przygody są zaskakujące, napotyka on na swojej drodze wiele postaci, które posłużą mu zarówno radą, jak i pomocą, ale także takie, przez które jego spotkanie z matką będzie utrudnione. Książka bogata jest w opisy i szczegóły. Występuje w niej także wątek miłosny, przepełniony młodzieńczą niewinnością oraz lekkością. Utwór jest, moim zdaniem, godny polecenia zarówno dla dziewczyn jak i chłopaków. Według mnie uczy ona, że warto walczyć i nie poddawać się . Uświadamia też, jak ważni w naszym życiu są rodzice. Czyta ją się szybko i przyjemnie :)

Joanna Bartosiewicz, klasa ILOL