O miłości filmowo!

Jak wiadomo , filmów o miłości jest bardzo wiele. W końcu mało co inspiruje bardziej niż właśnie ona.   Pragnę przedstawić wam trzy filmy dotyczące tej  tematyki. Każdy ma  zupełnie inny charakter.


Zacznijmy od czegoś lekkiego, czyli  filmu Pierwszy   załącznik 1raz  w reżyserii Barbaray Topsøe-Rothenborg. Jeśli lubicie słodkie komedie romantyczne, to  obraz dla was. Szczerze przyznam, że nie ma co doszukiwać się w nim szczególnie inteligentnej fabuły, narracyjnej świeżości, czy wybitnego aktorstwa. Za to ma on w sobie coś, co sprawia, że wciąż chcę go oglądać. Zauroczył mnie. W końcu  każdy czasem chce  się  czasem po prostu pośmiać i rozerwać. Film przedstawia historię piętnastoletniego Victora i jego miłość, czyli niewiele starszą Anye. On ma notoryczną czkawkę, dziwną skłonność do obdarowywania Anyi kaktusami oraz organicznymi bananami. Ona zaś – napakowanego chłopaka,  który do szkoły przybywa sportowym kabrioletem. Całość akcji ubogacają Zack i Brian. Pierwszy jest młodszym bratem Victora, drugi zaś Anyi. Obaj przyjaciele postanawiają nagrać film na temat zalotów Vica . Nawiasem mówiąc, bardzo polubiłam filmowy motyw  muzyczny.


Kolejny film to Dziewczyna i chłopak: wszystko na opak reżyserii Roba Reinera. Jest to film stylizowany na lata 60. Kilku starszych widzów stwierdziło, iż oglądając go cofają się w  2przeszłość ,  do wspomnień. Dzieje się tak, ponieważ stroje , muzyka itp. są naprawdę realistyczne, idealnie dopasowane.  Film jest bardzo uniwersalny. Można go obejrzeć zarówno z rodziną, przyjaciółmi, jak i chłopakiem.
Pewnego dnia Juli zamieszkuje obok Bryca. Dziewczyna co rano przytula się ,przed przyjazdem autobusu szkolnego do drzewa, fascynuje ją Bryce, nie chce być dla niego tylko sąsiadką z naprzeciwka. On za to nie przepada za koleżanką i odpiera jej zaloty. Z czasem ona zaczyna traktować go chłodniej, a chłopak odkrywa, że zawsze ją lubił. Nie jest to do końca kolejna komedia romantyczna, ostatnia scena  bowiem różni się od standardu. Wyjątkowości temu filmowi nadaje nietypowa forma. Przedstawia on bowiem naprzemiennie punkt widzenia dziewczyny i chłopaka, czyli dwie odmienne perspektywy.


3Ostatni film to Now is good Ol’a Parkera. Porusza on popularne swoimi  motywy  miłości i śmiertelnej choroby. Główną rolę odgrywa, chyba wielu osobom znana,  Dakota Fanning. Nastolatka tworzy,  swoją listę uczynków do zrealizowania jeszcze przed śmiercią. Za pomocą przyjaciół wciela ją w życie. Gdy jej rodzina próbuje pogodzić się ze świadomością utraty, Tessa z determinacją odkrywa nowe doświadczenia. Obejmuje to również miłość, której nie planowała, do nowego sąsiada Adama. Z początku odrzuca ją, nie chcąc go zranić. Jest to film, który z pewnością doprowadzi was  do łez.

Mimo, że  omówione  filmy   bardzo różnią się  od siebie, polecam  wszystkie.

 Natalia Aleksandra Rosa , klasa 1LOE

Dodaj komentarz