Jak spędzić wakacje ? Propozycje dla każdego

Holandia, Australia, Japonia, Wieża Eiffela, Wielki Mur Chiński, Big Ben. Jest tyle pięknych i ciekawych zakątków na świecie, do których moglibyśmy udać się w wakacje i nie tylko! Wszystko  jest tak blisko. Można by rzec, że wystarczy wyciągnąć rękę i przenieść się w wymarzone miejsce…. Ale niestety, nie zawsze to, co wydaje się być nam o krok od spełnienia, jest do końca osiągalne. Środek transportu, miejsce chwilowego zamieszkania, kosmiczne ceny- szybko można się poddać, mam rację?

Na całe szczęście w naszej najbliższej okolicy, organizowane są bardzo interesujące wydarzenia- inspirujące warsztaty, kolorowe festyny i przeróżne spotkania. To właśnie dzięki nim, mamy możliwość spotkać ciekawe osobistości, zwiedzić to, co nieodkryte i poszerzyć swoją wiedzę oraz wyobraźnię. Wystarczy tylko odrobina chęci i można wypełnić wakacyjny grafik po brzegi!

Dziś wychodzę z propozycją, gdzie można pójść lub wziąć udział w organizowanych wydarzeniach( są one zupełnie darmowe).

Spacer po Bulwarach

Bulwary nadwiślane to jedno z lepszych miejsc na gorący i słoneczny dzień. Można spacerować, czując przyjemny chłód od wody, wylegiwać się na leżakach czy odwiedzić jedną z kawiarenek, restauracji i food trucków, które otwierają się tu latem.

Park Skaryszewski

Zabytkowy Park Skaryszewski jest oazą w środku miasta. Piękne i stare drzewa, stawy, źródełka, duży zbiornik wodny i rzeźby. Do Skaryszaka warto wybrać się w słoneczne przedpołudnie i poświęcić mu chociaż godzinę.Prawie 60 hektarów kipiącej zieleni znajdziemy na Pradze Południe, na przeciwko Stadionu Narodowego, między ulicami Zieleniecką, aleją Waszyngtona i Międzynarodową. W parku można podziwiać skalniaki, wodospady, tajne przejścia, intymne zakątki. Całość wygląda jak park narodowy w środku miasta, gdzie nie dochodzą hałasy ulicy. Park Skaryszewski w 2009 roku został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie.

Bulwary

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Data:14 maja (niedziela) – 24 września 2017, Godzina 12:00

Miejsce: Muzeum Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1 (Pomnik Fryderyka Chopina)

1. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Recitale pod Pomnikiem Chopina odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 12.00 i 16.00, od 14 maja do 24 września 2017 r.
    Pod Pomnikiem Chopina występują wybitni pianiści, laureaci licznych konkursów pianistycznych, z bogatym dorobkiem artystycznym.
    Recitale, które we współpracy z Łazienkami Królewskimi organizuje Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy. Co roku bierze w nich udział 80 tys. słuchaczy, zaś pianiści traktują występy jako zaszczyt.

Big Book Festival 2017

Data rozpoczęcia: 23 Czerwca 2017, piątek, Godzina: 19.00
Data zakończenia: 25 Czerwca 2017
Miejsce: Warszawa – Śródmieście, Emilii Plater 31

Big Book Festival po raz piąty. Tym razem największy międzynarodowy festiwal czytania w Warszawie zawraca czas.
Hasło edycji: POWRÓT DO POCZĄTKU // BACK TO BEGINNING.
Trzy dni, 50 wydarzeń, goście ze świata, multimedia, spektakle, ćwiczenia umysłowe i terenowe.
Festiwal odbędzie się na terenie dawnego gimnazjum i liceum im. Klementyny Hoffmanowej, jednej z najsłynniejszych szkół warszawskich.

Więcej informacji na stronie wydarzenia https://www.bigbookfestival.pl/

Big Book Festival

Warsaw Holi Festval

Data: 24 Czerwca 2017, sobota, Godzina: 16.00
Miejsce: Warszawa – Praga Południe, Saski Brzeg, Wał Miedzeszyński 407

Holi Festival Poland to ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów.
Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych!
CZEKAĆ NA WAS BĘDĄ:
Kolorowe PROSZKI HOLI –aż 14 kolorów.
Najlepsi DJ’e poprowadzą Festiwal tak, abyście nie mieli czasu na odpoczynek!
Kolorowa wata cukrowa.
Kolorowe okulary.
BAZOOKI CO2.
Strefa foodtruck’ów
Holi festival

Zajęcia zumba fitness

Data: 24 Czerwca 2017, sobota, Godzina: 12.00

Miejsce: Park Miejski w Wyszkowie

Bardzo dobra okazja do aktywnego rozpoczęcia wakacji. Przy żywiołowej muzyce z uśmiechem na twarzy, będzie można zatańczyć pod okiem instruktorów zumby.
Warsztaty z fotografii alternatywnej- Brąz Van Dyke

Data: 26 czerwca 2017, poniedziałek, Godzina 17:00
Miejsce: Warszawa- Bielany, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 65, ul. Petofiego 3

Fantastyczne warsztaty, na których eksperci będą uczyć uczestników wykorzystywania techniki Brązu Van Dyke’ a. Prowadzącymi są: Greg Ostrowski, Łukasz Gietka, Piotr Wocial oraz Szymon Dederko. Na zajęcia należy zapisać się mailowo: m.koziarska@bibliotekabielany.waw.pl