Chęć ulepszenia samego siebie

Czasem , gdy wracam  ze szkoły,   wiele rozmyślam… W głowie układam opowiadania, dialogi, wierszyki.  Ale już w domu, gdy chcę przelać moje myśli  na papier,  nagle dopada mnie ogromna pustka. Mimo to nie poddaję się i próbuję. Zawsze staram się pisać jak najlepiej, ponieważ bardzo to lubię i, choć może mi to nie wychodzi , nie tracę pewności siebie. Wciąż powtarzam sobie, iż „nie od razu Rzym zbudowano”. Tak samo ja nie będę wspaniałą pisarką od pierwszego opowiadania. Najważniejsze to wierzyć we właśnie możliwości, próbować, ćwiczyć. Nie mam tu na myśli tylko pisania, ale także inne pasje. Może to być taniec, malarstwo, śpiew, moda, makijaż, film… itp.

Trzy lata temu poznałam pewną dziewczynę, moją rówieśniczdo art N Rosy o ulepszaniu siebiekę. Ma na imię Klementyna. Opowiadała mi o tym, że od zawsze marzyła, by uczyć się tańca  baletowego. Mimo to mama nie chciała zapisać pięcioletniej Klementyny na zajęcia, odpowiadając, że kiedyś przestanie o tym marzyć, taniec stanie się nudny. Jednak dziewczyna mając siedemnaście lat nadal bardzo tego pragnie choć wie, że już za późno, alby rozpocząć karierę zawodowej tancerki. Klementyna ma jednak  nadzieję w niedalekiej przyszłości zapisać się  na kurs tańca –  sama dla własnej przyjemności.

Dodam także, iż poznałam ją na obozie artystycznym, co tylko podkreśla, jak wiele pasji ona posiada. Jej rysunki, obrazy są niesamowite, a ich tworzenie sprawia jej ogromną przyjemność. Dzięki nim może dać upust swoim emocjom oraz wyrazić siebie. Warto brać z niej przykład!

Zachęcam was do znalezienia swojego zamiłowania. To dzięki takim pasjom jesteśmy wyjątkowi, wspaniali. Jeśli jednak nie możesz odszukać niczego, co cię ciekawi, fascynuje, to próbuj wciąż czegoś, czego jeszcze nie testowałeś. Nawet jeśli myślisz, że np. żonglerka nie jest dla ciebie, to nie ograniczaj się! Nic nie stracisz sprawdzając się w czymś nowym!
Wiecznie szukaj inspiracji i mniej otwarty umysł. Rozwijaj  swoją wyobraźnię.

 Natalia Aleksandra Rosa IILOE

Dodaj komentarz