Czym jest K-pop?

Świat ciągle się zmienia, idzie do przodu. Z dnia na dzień życie ludzi staje się ciekawsze i urozmaicone. Zmienia się m. in. nauka, sztuka, technika czy muzyka. Chcę wam pokazać jeden z najnowszych trendów muzycznych, jakim jest K-pop, moim zdaniem, niedoceniony przez ludzi. Czym jest K-pop?

Kpop to gatunek muzyki popularnej, który powstał w Korei Południowej, łącząc takie elementy muzyki jak dance-pop, rock, jazz, hip-hop czy muzykę klasyczną. Gatunek ten pojawił się wraz z jedną z pierwszych grup Kpopowych, Seo Taiji and Boys, która powstała w roku 1992.Według autora amerykańskiego magazynu muzycznego „Rolling Stone” K-pop to mieszanka modnej zachodniej muzyki i wysokoenergetycznego japońskiego popu, która przyciąga słuchaczy za pomocą powtarzalnych chwytliwych zwrotów, czasami w języku angielskim. K-pop to połączenie zarówno śpiewu, jak i rapu oraz przywiązanie dużej wagi do część wizualnej występu oraz efektów scenicznych. K-pop to nie tylko muzyka; stał się subkulturą, która jest popularna wśród młodzieży całego świata. Dzięki internetowi K-pop zyskał szeroką publiczność. Członkowie są określani mianem k-poperów lub k-poperek.

W K-popie najwięcej jest zespołów, ale znajdą się też pojedynczy wykonawcy. Zespoły dzielą się na girlsbandy i boysbandy. Girlsbandy składają się z kobiet, a boysbandy z mężczyzn, o czym mówią nam angielskie nazwy. Jest też kilka zespołów mieszanych. Liczba członków może być tu bardzo różna od małej liczby członków do nawet liczącej ponad 15 osób. Każdy, kto się tym interesuje na pewno uczy się ich imion oraz rozróżniać ich z twarzy, co nie zawsze jest takie proste przy dużej ilości członków.

Jednym z moich ulubionych zespołów jest BTS, czyli Bangtan Sonyeondan. Składa się on z 7 członków: Jin, Suga, J-Hope, Rap Monster, Jimin, Taehyung oraz Jungkook. Został utworzony w 2013 przez wytwórnię Big Hit Entertainment. Ten zespół poznałam jako pierwszy oczywiście na postawie informacji od moich przyjaciółek Jestem im bardzo za to wdzięczna, ponieważ ten gatunek lubię najbardziej ze wszystkich.

Tak na koniec, jeżeli ktoś będzie chciał posłuchać przedstawicieli tego gatunku polecam poniżej kilka zespołów.

Girlsbandy: TWICE, MAMAMOO, MOMOLAND, RED VELVET, BLACKPINK, AOA, GIRLS’ GENERATION.

Boysbandy: BTS, SEVENTEEN, ASTRO, STRAY KIDS, UNB, KNK, DAY6, MONSTA X, SHINee, ACE.

W internecie można znaleźć ich o wiele więcej.

Katarzyna Kisiel, klasa ITE

Dodaj komentarz