Jak znaleźć inspirację i stworzyć idealny prezent gwiazdkowy?

Inspiracja  to jedno z moich ulubionych słów. Zainspirować się można wszystkim.  Ja aktualnie jestem zachęcona do pisania dzięki pewnej piosence(Olly Murs ft. Demi Lovato-„Up”). W tej chwili pomyślałam  też o znanym mi cytacie. Jeden z uczestników programu „Project Runway” – Patryk powiedział: „Zainspirować się można wszystkim… nie wiem… pralką(?). Im bardziej porąbana  inspiracja, tym lepiej!”. Ja chciałabym skłonić was do znalezienia własnej i pobudzenia w sobie kreatywności, pomysłowości oraz energii do działania. Dlaczego? Ponieważ gdy ma się głowę pełną pomysłów,  życie staje się prostsze i  bardziej nas uszczęśliwia, możemy czerpać z niego więcej.
          Jak stać się bardziej kreatywnym i mieć z czego czerpać inspirację? Jest na to wiele sposobów, np.: kolaż inspiracji, o którym więcej powiem niżej. Polecam także stworzenie folderu na komputerze lub bloga, w którym umieszczać będziecie dosłownie wszystko, co was intryguje i skłania do refleksji. Niech będą to zdjęcia, cytaty, części wierszy, opowiadań, filmy, piosenki… Warto jest opisywać  tam także sytuacje, które wywołały u nas silne emocje oraz zapisać, jakie było tło danego zdarzenia. ZAPAMIĘTAJ :  ludzkie myśli mogą szybko się ulotnić, dlatego zapisuj każdy pomysł jaki wpadnie ci do głowy, KAŻDY, nawet, gdy wyda ci się absurdalny. Zobaczysz, że nawet on może w pewien sposób ewoluować i stać się podstawą do czegoś niesamowitego. Dzięki takiemu zachowaniu, gdy dopadnie cię  pustka, łatwo odzyskasz inspirację, sycąc się dawką wcześniej przygotowanych „składników inspiracyjnych”.

Po co nam taka inspiracja i kreatywność? Przede wszystkim, by rozwijać samego siebie, ale o tym był wcześniejszy artykuł w listopadowym  „Echu Trójki”.  Przydać się ona może także  teraz. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i powtórzę to, co od zawsze nam mówiono, czyli „prezenty nie są najważniejsze”. Jednak nie oszukujmy się, miło jest dostać coś od bliskiej nam osoby i równie miło jest coś komuś dać. Upominki najlepsze są wtedy, gdy włożymy w nie całe serce i idealnie będą pasować do obdarowanej osoby. Jak dopasować taki prezent? Najlepiej jest go spersonalizować, na przykład   umieszczając  na biżuterii  wyjątkowy grawer   z datą urodzenia  siostry oraz twojej z drugiej strony. Taką rzecz można mieć zawsze przy sobie, a ona pokazywać będzie więź między obdarowanym i dającym prezent.  Grawer może być przeróżny – od tekstów piosenek, przez wyjątkowe daty, do swego rodzaju wyznań. Skoro mówimy o świętach Bożego Narodzenia, to można podarować komuś własnoręcznie przystrojoną ozdobę choinkową, która będzie cieszyć oko wisząc na drzewku.
Właśnie rozejrzałam się po moim pokoju i znalazłam przedmioty, które mogą posłużyć
za wyjątkowe podarunki. Pierwszym jest ramka na zdjęcia . Możecie tu naprawdę wykazać się ogromną kreatywnością  np. kupić zwykłą, drewnianą ramkę i wypisać na niej słowa kojarzące wam się z daną osobą  lub wybrać taką, która będzie większa od zdjęcia/obrazka/może waszego rysunku, jaki macie zamiar w niej umieścić, aby  wolne miejsce wykorzystać na napisanie życzeń J
Same wkładane do ramki zdjęcia,  mogą przybrać różną formę. Wywołanie oraz wycięcie z nich ciekawych kształtów, czy stworzenie kolażu jest  warte zachodu. Kolejnym pomysłem jest najzwyklejsza puszka po napoju pomalowana białą farbą, na której umieszczone zostało wiele podpisów oraz obrazków. Taki przedmiot dekoruje mój pokój i zawsze, gdy go widzę, rozwesela i przywołuje miłe wspomnienia.  Na mojej ścianie dostrzec można wyżej wspominany  kolaż inspiracji. Polega on na wybraniu: zdjęć, cytatów, rysunków itp. oraz zrobienie z tego sklejki, która  pomagać nam będzie w byciu bardziej pomysłowym. Za moją szafką nocną stoi mój nowy , jeszcze nie skończony projekt. Myśląc nad prezentem warto zastanowić się nad tym, co dana osoba rzeczywiście chciałaby dostać. Moja przyjaciółka uwielbia gry planszowe. Dlatego też z początku chciałam jej jedną kupić. Jednak wpadłam na, moim zdaniem ,ciekawszy pomysł. Wykonałam mapę  naszych wspólnych wspomnień (narysowałam miejsca, które coś dla nas znaczą i opisałam, co się tam wydarzyło). Żeby było ciekawiej,  wplotę w tę kompozycję  planszę, po której będą poruszać się pionki. Tak powstanie wyjątkowa, spersonalizowana gra planszowa, przy której będziemy  razem spędzać czas.
Można wykonać także kalendarz wspomnień i opisać ważne  wydarzenia w oparciu o datę
lub po prostu zapisać je w ładnie przyozdobionym zeszycie,  dodając tam wspólne zdjęcia oraz miłe słowa.
Pomysłów na prezenty mam mnóstwo. Jednak powinnam już przestać o nich pisać, by was nie znudzić oraz pozwolić wykazać się także wam, dać szansę pomyśleć i stworzyć prezent idealny.

Na koniec: nigdy nie zapominajcie o mocy kartek świątecznych!Pamiętajcie,   ładne zapakowanie prezentu jest również bardzo ważne.

 Natalia Rosa , klasa 2LOE

 

Dodaj komentarz