,,Norwegia – skandynawski raj”

Zastanawiasz się nad podróżą w zachwycające i nietuzinkowe miejsce? Polecam wycieczkę nad skandynawskie wybrzeże!

Norwegia, do której miałam okazję ostatnio polecieć, to kraina magiczna. Atmosfera jest niepowtarzalna, zapach świeżości unosi się w czystym powietrzu. Dookoła otacza nas las, występują skaliste wysepki. Spokój, błogość tego kraju jest wręcz nie do opisania. Stosunkowo małe miasteczka mają w sobie nutę rustykalności, każdy dom jest w podobnym stylu – zachowana jest spójność i porządek. Nierówny teren, częste wzniesienia i przejrzysta woda są godne podziwu.

Powszechny w państwie jest język norweski, który nieco przypomina niemiecki. Jednak, co zaskakujące, Norwedzy charakteryzują się bardzo dużą znajomością języka angielskiego. Ułatwia to komunikację i bez problemu jako turyści jesteśmy w stanie się porozumieć. Ludzie są otwarci, szanujący innych i chętni do pomocy. Nikogo nie oceniają pochopnie, dają szansę każdemu. Myślę, że taka postawę powinno przyjmować więcej Polek i Polaków.

Podczas mojego pobytu na południu tego skandynawskiego państwa udało mi się pomieszkać na wyspie Tjøme, a także zwiedzić miasto Tønsberg. Oba miejsca zrobiły na mnie ogromne wrażenie, z każdej strony otaczał mnie widok godny uwagi. Ta podróż pozwoliła mi się wyciszyć, poodkrywać samą siebie, a także poznać nową kulturę czy pooglądać niecodzienne krajobrazy.

Wycieczkę w rejony Skandynawii polecam każdemu, szczególnie wielbicielom nadmorskiego klimatu. Ten niepozorny kraj ma niepowtarzalny charakter, którego nie da się odwzorować. Warto odwiedzić Norwegię przy najbliższej okazji.

 

Maja Falba III LL

Dodaj komentarz