Od redakcji

„Echo Trójki” wkracza razem z ZS Nr 3 w drugą dekadę jako głos społeczności uczniowskiej niepokornej, ale pełnej zapału i pomysłów. W ciągu ostatnich 9 lat gazetka uległa znacznym  przeobrażeniom, nie oparła się duchowi czasu. Zaczynaliśmy od formy drukowanej w 2005 roku,      od 6 lat ukazuje się w postaci  internetowej, blogowej.  Szkolni dziennikarze zmieniali się, ale zawsze była to grupa niezależnie myślącej młodzieży . Na łamach gazetki mieli możliwość pokazania swoich pasji, wyrażania opinii na kontrowersyjne tematy, dzielenia się zainteresowaniami historią i  podróżami, recenzowania książek, filmów, gier komputerowych, przeprowadzania wywiadów, ankiet, pokazywania prób literackich. Do  piszących uczniów  czasem dołączali  nauczyciele. Praca z takim gronem redakcyjnym była dla opiekunów gazetki zaszczytem i prawdziwą przyjemnością. W numerze specjalnym listopadowym , wydanym z okazji 10- lecia szkoły znajdziecie: wywiad z dyrektor szkoły  Elżbietą Michalik , fotografie z życia szkoły ,wspomnienia absolwentów , archiwalne artykuły  „Echa Trójki” oraz kalendarium ZS Nr 3.

Magdalena Królikowska, Agata Zawadzka

Trenuj z Kochanowskim  rysunek