W czasie nadchodzących ferii w kinach miejsce będzie miało wiele filmowych premier. Przedstawię wam więc krótko te pozycje, które mnie zainteresowały najbardziej i myślę, że są warte uwagi:
- La La Land
musical, romans reżyserii Damiena Chazelle;
Wybrałam ten film ze względu na aktorów, Emma Stone zawsze zachwyca mnie na ekranie, podobnie jak Ryan Gosling;
Akcja filmu dzieje się w Los Angeles. Znajdziecie tu kameralną historię o uczuciu pary marzycieli. Dzieło można określić jako opowieść o spełnianiu snów i słodko-gorzką o akceptowaniu tego, co nieodwracalne.
- Split
thriller reżyserii Night Shyamalana;
Zwiastun filmu wydał mi się niesamowicie ciekawy, na pewno nie zabraknie mnie w kinie, podczas jego premiery;
Mężczyzna o mnogiej osobowości porywa trzy nastolatki. Okazuje się, że jedna z jaźni zaczyna dominować nad innymi.
- Powidoki
Biograficzny, Dramat reżyserii Andrzeja Wajdy
Film o potrzebie wewnętrznej wolności. Charyzmatyczny malarz Władysław Strzemiński nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny swojej drodze artystycznej.
Myślę, że na ten film musi wybrać się każdy, by uczcić tego wspaniałego reżysera.
Za niewielką opłatą możecie aktywnie spędzić czas na lodowisku. Jest ich wiele w Warszawie oraz w pobliskich miasteczkach np. Radzyminie. Łyżwy to idealny zamiennik dla tych, którzy latem lubią jeździć na rolkach, a czasu na nauczenie się podstaw jazdy potrzeba naprawdę nie wiele. Często w godzinach wieczornych, na lodowiskach urządzane są swego rodzaju „potańcówki”. Dlatego zabierajcie znajomych i jedziecie, by zyskać wspaniałe wspomnienia i dobrze się bawić.
Rok temu Dominik Bakuła z klasy IIILOL opisał cudowną kawiarnię „Eat me drink me”, czyli miejsce, w którego klimacie i wystroju się zakochałam. Teraz szukałam dla was czegoś równie ciekawego. Jak wiadomo, zima to dobry czas na czytanie książki z kubkiem gorącego napoju w ręce. Dlatego moją uwagę zwróciła „Kafka”, czyli kawiarnia ze studenckim klimatem tuż obok Uniwersytetu Warszawskiego (moim cichym marzeniem jest częste odwiedzanie tego miejsca, gdy już na tę uczelnię się dostanę). Podają tam uwielbiane przez wszystkich naleśniki oraz wiele rodzajów kaw. W menu znajdziecie kilka rodzajów espresso, Frappe bananowe, bezalkoholowe drinki kawowe czy kawy orkiszowe i żołędziowe. Ceny także są przystępne.
Jeśli chodzi o godne polecenia kawiarnie, także prawobrzeżna część Warszawy ma się czym pochwalić. Wyjątkowy klimat można odczuć, spacerując ulicą Francuską. Do najbardziej znanych tutejszych lokali należy „Francuska 30″, a to między innymi za sprawą wiszącej przed wejściem oryginalnej dekoracji z kolorowych parasolek. Oprócz wyrobów z ciasta francuskiego i wypieków z bez, możemy tu zjeść lunch i oczywiście napić się jednego z kilkunastu proponowanych napojów kawowych. Z ciekawostek w menu cascara, czyli napój zaparzany z łupinek kawy. Ceny bez większych zaskoczeń.
Zima to dla mnie, rzecz jasna, jazda na nartach! Robię to od niedawna, ale bardzo polubiłam tę dyscyplinę. A dla wszystkich, którzy podzielają moje zdanie, lecz w tym roku z jakiegoś powodu nie mogą wybrać się w góry mam propozycję. Zaledwie 10 km od Łomży znajduje się stacja narciarska w Rybnie. Posiada ona 6 wyciągów, najdłuższa trasa ma 500 m, a najwyższy stok liczy 50 m. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sprzętu lub skorzystania z pomocy instruktora. Być może zaawansowani narciarze nie będą do końca usatysfakcjonowani, ale dla początkujących albo dzieci stacja będzie świetnym wyborem.
Jako wielka miłośniczka książek na pewno wykorzystam wolny czas, żeby sięgnąć po jakieś ciekawe tytuły. A jeśli wy dalej zastanawiacie się, co przeczytać ,to mam dla was odpowiedź.
Felietony Reginy Brett pokochali ludzie na całym świecie. „Bóg nigdy nie mruga”, „Jesteś cudem” i „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” to książki, które zawierają lekcje na trudniejsze chwile w życiu. Niejednokrotnie podczas czytanie wywołały uśmiech na mojej twarzy, były pocieszeniem czy też spowodowały wzruszenie. Nie musisz być wierzący, nie musisz wyznawać takich samych poglądów jak autorka by po nie sięgnąć. Myślę, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Dla osób, które jednak wolą sięgnąć po coś innego niż poradnik, chcę wspomnieć o Opowieściach z Narnii. Zapewne brzmi to banalnie, ale jak to mówią: „Najciemniej jest zawsze pod latarnią”. Seria autorstwa C. S. Lewisa ma dla mnie niesamowity klimat. Jest ciepła, wciągająca i zachwyca czytelników w każdym wieku. Myślę, że brzmi jak idealne rozwiązanie na wolne, zimowe wieczory.
Poza tym zachęcam was do odwiedzenia przed feriami naszej szkolnej biblioteki, ponieważ pojawiły się tam niedawno nowe pozycje, m.in. „Światło, którego nie widać” Anthony’ego Doerra, liczne kryminały Remigiusza Mroza, najnowsza książka Paulo Coelho pt. „Szpieg” czy kultowe „Gwiazd naszych wina” Johna Greena.
A co powiecie na planszówki? Zazwyczaj sięgamy po nie okazjonalnie, z nudy albo podczas spotkań ze znajomymi, może więc ferie to idealna okazja, żeby sprawdzić co jest aktualnie na topie? Dla tych, którzy preferują gry towarzyskie chcę wspomnieć o Dixit, czyli grze w skojarzenia utrzymanej w magicznym klimacie. Oprócz planszy i pionków składa się ona z 84 (w zależności od edycji) nietypowych kart, które sprawdzają kreatywność wszystkich graczy. Jeśli jednak nie przepadacie za fantastyką, możecie sięgnąć po Taboo, które bardzo przypomina zabawę w kalambury. Natomiast wszystkich zapaleńców gier logicznych czy też strategicznych chcę zapytać czy słyszeli o Kolejce? To gra autorstwa Karola Madaja, opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej, utrzymana w atmosferze PRLu, której celem jest… zrobienie zakupów.
Natalia Rosa , klasa IIILOE
Małgorzata Abramczyk, klasa ILOL