Przyszłe królowe

Przez kilkanaście dni ubiegłego miesiąca świat żył wydarzeniami rozgrywającymi się w Wielkiej Brytanii. Śmierć Królowej Elżbiety II  poruszyła wielu ludzi. Stała się także przyczyną  do zerknięcia na inne żeńskie głowy , które w przyszłości mają szansę wstąpić na tron. Dynia jest składnikiem wielu składników mineralnych takich jak wapń, magnez, potas, selen, cynk oraz witamin A,C,E. Dlatego warto przygotować tę zupę nie tylko dla rozkoszy kubków smakowych ale i własnego zdrowia.

Przyjrzyjmy się zatem z bliska kilku europejskim księżniczkom.

 

Jednym z królestw europejskich jest królestwo Belgii, które jest monarchią konstytucyjną, a jej aktualnym władcą jest Król Filip I Koburg. Następczynią tronu jest Księżna Elżbieta, której pełne imię brzmi Élisabeth Thérèse Marie Hélène. Urodziła się 25 października 2001 roku i jest najstarszym dzieckiem z 4 rodzeństwa. Ma trzy siostry: Gabrielę (2003), Emmanuelę (2005) oraz Eleanorę (2008). Przez mamę spokrewniona jest z Bronisławem Komorowskim, prezydentem Polski w latach 2010 – 2015.

 

Belgia to nie jedyny kraj, w którym władzę obejmie córka, a nie syn. Głową Królestwa Hiszpanii jest Król Filip VI Burbon, a jego następczynią jest Księżna Eleonora, która jest również księżną Austrii, a jej pełne imię brzmi Leonor de Todos los Santos de Borbón y Ortiz. Urodziła się 31 października 2005 roku i będzie pierwszą królową panującą w Hiszpanii od czasów Izabeli II (która panowała w latach 1833-1868). Ma młodszą siostrę infantkę Sofię (2007).

 

Księżniczka Katarzyna-Amalia, inaczej Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria to księżna Oranii, księżniczka Niderlandów oraz księżniczka Oranje-Nassau. Urodziła się 7 grudnia 2003 roku. Jest pierwszą kobietą, która nosi tytuł następcy holenderskiego tronu od czasów Mary Baux-Oranje, która żyła w XV wieku. Ma 2 młodsze siostry: księżniczkę Aleksję (2005) oraz księżniczkę Arianę (2007).

 

Przyszłą królową Szwecji jest księżniczka Wiktoria Bernadotte (Victoria Ingrid Alice Désirée). Urodziła się 14 lipca 1977. Jest księżniczką koronną Szwecji oraz księżną Västergötlandu. Ma męża oraz 2 dzieci: Stellę (2012) oraz Oskara (2016). W 2017 roku na jej 40. urodziny ukazała się na okładce magazynu “Donald Duck”, gdzie jej usta zastąpiono kaczym dziobem.

Wiktoria Godlewska 3LL

Dodaj komentarz