Recenzja książki „Niewidzialne życie Addie LaRue” V.E. Schwab

Recenzja książki „Niewidzialne życie Addie LaRue” V.E. Schwab

„Niewidzialne życie Addie LaRue” V.E. Schwab to książka, która urzekła mnie pod wieloma względami. Opowiadanie zaczyna się niepozornie i może wydawać się momentami nudne, ale ma to wielki wpływ na całokształt książki. Historia zawiera wiele smaczków, które budują niezwykłą otoczkę i są zagadkami, które rozwiązujemy wraz z fabułą. Trójka głównych bohaterów (tytułowa Addie, Henry i Luc) to postacie, których losy łączą się w nietypowy sposób. Z zachwytem czytałam o relacjach, jakie między nimi powstały i o trudnościach, z jakimi zmierzała się główna bohaterka.

Do tego akcja bardzo szybko zmienia miejsce.  Dzięki temu możemy wraz z bohaterką poznawać świat. Postać Luca wywołuje w nas ekscytacje. Pojawia się on co jakiś czas i tworzy wokół siebie tajemniczą aurę, która przyciąga czytelnika. Natomiast Henry pozwala nam się z nim utożsamić i odczuć jego zagubienie w tym świecie, gdzie nie mamy prawa być idealni.

Książka została w mojej pamięci jeszcze na długo po jej przeczytaniu i bardzo dobrze ją wspominam. Pozwala uciec od monotonnej rzeczywistości do świata, gdzie władze nad ludźmi posiada ktoś mroczniejszy  i potężniejszy.

Zakończenie okazuje się być niezwykłą niespodzianką, która mnie ogromnie zaskoczyła. Polecam tę książkę z całego serca,  zwłaszcza osobom, które czują się zagubione i niewidzialne w społeczeństwie.

Katarzyna Stokarska III LL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.