Rybie oczko w głowie

Wędkarstwo jest dla mnie chorobą , na  którą choruję już od kilku lat. Można nawet powiedzieć, że od czasu kiedy pierwszy raz znalazłem się z tatą nad wodą. Wystarczyło pomachać trochę , popatrzeć na rybki i…. zaiskrzyło.

zwyciestwo Zawody PodlodoweZłapałem bakcyla. Ten bakcyl ciągnie mnie nad wodę w każdy weekend. Jak mam chwilę wolnego czasu, to myślę o spędzeniu kilku godzin nad wodą z wędką w ręku, a jak mam kilka złotych,  to ciągnie mnie do sklepu  wędkarskiego . I to jest ten jedyny minus tego całego wędkowania. Patrząc na nowy sprzęt, na te wszystkie nowości, świecidełka i kolorki, portfel się sam człowiekowi otwiera…Kiedyś  zbankrutuję .

Czym jeszcze jest dla mnie wędkarstwo? Wędkarstwo jest dla mnie pasją. Jest to moje hobby, które często powoduje u mnie uśmiech na twarz,y a czasami doprowadza do szału. Wędkowanie to również oderwanie od rzeczywistości. Gdy skupiam się na czerwonej antence spławika lub zielonej szczytówce, zapominam o innych rzeczach i odpoczywam w skupieniu. Na nocnych zasiadkach  przy ognisku,  przy głosie puszczyka i dźwięku strzelającego w ogniu drewna, mogę się skupić i trochę porozmyślać .

Ryba  życia -szczupak 5 kg 93 cmCo lubię w wędkowaniu najbardziej? Najbardziej chyba lubię, tak jak większość, łowić ryby ,  ale nie po to, by zapełnić lodówkę, tylko dla przyjemności. Uwielbiam patrzeć, jak ryba jest zdziwiona, kiedy zwracam jej wolność . Nie powiem, dosyć często biorę złowione przez siebie ryby, ale nie mógłbym  skrzywdzić dużego okazu, bo dla mnie   morderstwo.

Dla mnie wędkarstwo jest stylem życia, motorem napędowym, pretekstem do kontaktu z naturą, azylem, sposobem na wyciszenie emocji po codziennej gonitwie. W natłoku obowiązków dobrze jest znaleźć sobie jakąś Letnie szaleństwodziedzinę aktywności ,która pozwoli naładować akumulatory przed kolejnym etapem tego wyścigu donikąd.

,,Mogą mówić, że jes­teśmy wa­riata­mi. Jed­nak to my żyje­my całym ser­cem, ma­my pas­je, am­bicje, marze­nia… Ma­my cel.”

                                      Piotr Gałązka kl. 1 LOL

Dodaj komentarz