Święta już tuż tuż…

Na szkolnych  korytarzach  czuć  zapach mandarynek, a w domach pieczonych pierników. Wiecie,  co jeszcze pachnie świętami? Nasz nowy, grudniowy numer gazetki szkolnej  „Echo Trójki”. W  odczuciu tej świątecznej atmosfery  pomoże  wam między innymi Natalia Rosa z garścią inspirujących pomysłów na dekoracje. Zastanowimy się również , jak zmniejszyć  kaloryczność pysznych świątecznych potraw . Tu z pomocą przychodzi Karolina Kownacka, pokazując nam niesamowite przepisy na warzywny piernik, czy też kokorello – rafaello z kaszy jaglanej. Czy nie brzmi to smakowicie? Po więcej świątecznych słodkości zapraszam do  artykułu Aleksandry Uścian i Aleksandry Piątek, które rozbudzą wasze apetyty. Aleksandra Turek natomiast nauczy was w swoim tekście wybierania zdrowszych węglowodanów. Jeśli uważacie, w szale przedświątecznych zakupów, że idea sprawiedliwego handlu jest warta uwagi,  to zachęcam  do sięgania po produkty z certyfikatem Fairtrade.  O tej szlachetnej idei   opowie wam Małgorzata Abramczyk.
Dobrze,  mamy więc zdrowe przekąski i czujemy świąteczny klimat. Czego brakuje? Może jakiejś komedii na wieczór? Spokojnie, Pan Adam Przybysz przygotował dla nas recenzję filmu  „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”. Z pewnością  ucieszy on widzów,   którzy mają już dość wszystkich przesłodzonych, powtarzających się w kółko, przewidywalnych romansideł, a są gotowi na fenomenalną komedię absurdu.  Koniecznie przekonajcie się sami!
 Korzystając z okazji cała redakcja gazetki „Echo Trójki” chciałaby złożyć najserdeczniejsze życzenia dyrektorom, wszystkim nauczycielom , pracownikom szkoły oraz wam drodzy uczniowie. Życzymy wszystkiego,  co najlepsze, magicznie spędzonych chwil z rodziną, a także owocnego, szczęśliwego Nowego Roku. Niech pierwsza gwiazda na niebie przyświeca Wam nie tylko w Boże Narodzenie.

w imieniu  redakcji

Natalia Rosa, klasa IIILOE