Wiosna – pora na zmiany

Wiosenna „bucket list” czyli to, co powinieneś zrobić aby poczuć się lepiej i odświeżyć swój umysł!

Wiosna- to czas w którym natura budzi się do życia i rozpoczyna swój cykl na nowo. Przychodzą cieplejsze dni, a pierwsze promienie słońca ogrzewają nasze twarze. Już niedługo powitamy kalendarzową wiosnę. Jest to czas na zmiany i powrót sił witalnych. Dni są coraz dłuższe, a temperatura na zewnątrz będzie zachęcała do wyjścia. W czasie przerw w nauce i przygotowaniach maturalnych, warto zrobić coś pożytecznego dla siebie. Przygotowałam krótką listę zawierającą w sobie podpunkty z poradami jak można wykorzystać te chwile i co zrobić aby poczuć się lepiej w te wiosenne dni.

1. Wiosenne porządki

Pierwszy punkt listy nie brzmi zachęcająco. Sprzątanie to czynność, którą nie każdy lubi. Jednak w „wiosennych przygotowaniach” stanowi właśnie pierwszy i najważniejszy punkt od którego musimy zacząć. Otwórz szeroko okna, powycieraj dokładnie kurze. Nasze pokoje to miejsca w których spędzamy największą ilość czasu i jeżeli chcemy aby coś się zmieniło, musimy zacząć od nich. Dokładne wysprzątanie, może małe zmiany w wystroju powinny pomóc. Postawienie kilku małych doniczkowych kwiatów lub tych ciętych pomoże dodatkowo poczuć klimat wiosny. Świeże kwiaty poprawiają także nastrój i zmieniają atmosferę wnętrza.

2. Zadbaj o siebie na trzy sposoby

a) Pomysł o odpowiednim nawilżeniu swojej skóry, która po krótkich zimowych dniach bez słońca potrzebuje dużej dawki nawilżenia. Zaopatrz się w balsamy i kremy. Skóra wiosna powinna być także oczyszczona i rozświetlona. Tutaj możesz użyć peelingów i scrubbów do ciała, które nie tylko pięknie pachną, ale pomagają usunąć zanieczyszczenia i obumarłe komórki naskórka, sprawiają, że skóra staje się gładsza i lepiej ukrwiona. Nie męcz jej dużą ilością makijażu. Włosy i paznokcie potrzebują zaś nowej dawki witamin zapewniającej im brak łamliwości, odżywienie i porost. Ciężkie i przytłaczające zapachy zamień na te kwiatowe i owocowe.

b)Warto zadbać o siebie także od wewnątrz. To czas kiedy możemy wprowadzić zmiany do swojej diety. To idealny czas na kiełki, świeże warzywa i owoce, które możemy przyrządzać na wiele sposobów. Szczypiorek i kiełki możemy wyhodować sami przy odrobinie chęci. Warto poświęcić trochę czasu, a potem cieszyć się efektami. Na wiosnę powinniśmy przede wszystkim jeść lekko, aby nie przeciążać naszego żołądka oraz pić dużo wody i świeżych soków. Zacznij także jeść śniadania, które są bardzo istotne w diecie, a ciekawe sposoby na ich przygotowanie znajdziesz w internecie.

c) Nie bez przyczyny mówi się, że ruch to zdrowie. Ta pora roku szczególnie zachęca do aktywności fizycznej na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem może okazać się najzwyklejszy spacer podczas którego dotlenimy swój mózg lub jazda na rowerze czy rolkach. Wiele osób w tym okresie zaczyna biegać oraz uczęszczać na siłownię. Wiosna to czas, kiedy powinniśmy postarać się o chwilę czasu dla naszego ciała, które potrzebuje rozciagnięcia wszystkich partii mięśni po zimie.

3) Zajmij się tym co lubisz

Poświęć czas na to co sprawia Ci przyjemność i pozwoli rozwijać Ci swoje pasje i zainteresowania np. fotografia (w tym czasie, gdy przyroda budzi się do życia możesz sfotografować). Wpłynie to korzystnie na Twoje samopoczucie i podniesie poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Wyjdź do znajomych oraz otwórz się na nowe znajomości. Wieczorem nadrób książkowe lub filmowe zaległości. Zrób sobie wieczór , który poświęcisz całkowicie na zrelaksowanie się i odzyskanie sił. Z pewnością poprawi to Twój nastrój. Przejrzyj muzyczne nowości, które wprowadzą Cię w odpowiednią atmosferę, przejrzyj ciekawe wydarzenia w Twojej okolicy. Wybierz się z przyjaciółmi do kina lub odwiedźcie ciekawe miejsca, wystawy, restauracje w stolicy. Czas, w którym nie powtarzasz sobie do matury lub nie uczysz się do sprawdzianu staraj się wykorzystać aktywnie, tak aby sprawiał radość Tobie i Twoim znajomym, nie siedź bezczynnie!

Sylwia Karpińska. kl. III LZB

Dodaj komentarz