Wyzwanie dla Ciebie – bądź szczęśliwy!

Każdy ma swoją własną definicję szczęścia. Można  jednak powiedzieć, że jego wspólnym  składnikiem   jest pozytywna emocja, spowodowana doświadczeniami określanymi również jako  pozytywne np.  rozbawienie czy  zadowolenie.
Jak je osiągnąć? Polecam, aby  podjąć kilka wyzwań. Pierwsze polega na zapisywaniu codziennie wszystkich rzeczy, jakie sprawiły Ci radość, wywołały uśmiech na twojej  twarzy. Zapisuj dosłownie wszystko, nawet najmniejsze rzeczy, nausmiech-to-podstawa przykład, że znalazłeś złotówkę na ulicy, że Kasia się do ciebie uśmiechnęła… Zobaczysz, że dzięki temu zaczniesz inaczej postrzegać świat i zauważać drobnostki, które Cię uszczęśliwiają.

Mówi  się, że szczęście to jedyna rzecz, która mnoży się, gdy się ją dzieli. Dlatego właśnie sprawiaj radość innym. Jeśli ktoś ma ładna bluzkę, to powiedź mu to. Jeśli jest smutny, wesprzyj. Jeśli ma zrobić jakieś zadanie, życz mu powodzenia itd… Pamiętaj także o uśmiechu. To najprostsza forma szerzenia zadowolenia. On  może przynieść radość każdemu!
Im więcej dobra dajesz, tym więcej go dostajesz.good luck wreath 4

Dbaj o siebie! Karm się dobrym jedzeniem (morele suszone, bo wpływają pozytywnie na samopoczucie)! .Marz!. Czytaj ciekawe książki!. Oglądaj dobre filmy! Nie porównuj się z innymi. Ciesz się tym, co masz!. Śpij dużo! Rozwijaj pasje! Bądź szczęśliwy!

Kolejnym wyzwaniem jest wypisanie dziesięciu (lub więcej) rzeczy, które czynią twoje życie lepszym, a może nawet najlepszym.

Na koniec pamiętaj, że świat nie jest tylko czarny, ani tylko biały. Dlatego dam Ci radę w formie cytatu: „Zamknij oczy, ale nie umieraj. Masz prawo do płaczu. A potem wstań i walcz o następny dzień.” ~ Anna Kamieńska

 Natalia Aleksandra Rosa klasa I LOE

 

Dodaj komentarz