Z „Echem Trójki” w czasie epidemii raźniej !

Miło  spotkać się z Wami, czytelnicy i współpracownicy  „Echa Trójki”, po dwumiesięcznej przerwie. Wiem, że majowe wydanie gazetki będą też czytali uczniowie wybierający się do ZS3 w nowym roku szkolnym  2020/2021. Znaleźliśmy się wszyscy  w kompletnie nowej rzeczywistości, którą niełatwo jest oswoić. Tym bardziej,  że na zewnątrz jest coraz piękniej i coraz trudniej wytrzymać w domu. Kontakty z przyjaciółmi, kolegami, rodziną zostały ograniczone. Jaki będzie świat po koronawirusie, czy wrócimy do dawnych nawyków , pasji ? Tego nikt nie wie. Zapraszam do lektury kilku artykułów o bardzo różnej tematyce, które pisane były  w innych okolicznościach, trochę wcześniej, ale doskonale pasują  do czasów przymusowej kwarantanny. Sylwia Karpińska  proponuje zmiany na wiosnę, nie tylko w garderobie, Oliwia Nieborek  zachęca do dzielenia się swoją twórczością literacką na różne sposoby w internecie,  Ola Zawadzka – tegoroczna maturzystka zaprasza na ostatnią część  historycznej opowieści o swojej rodzinie z okolic Pniewa, Julia Banaszek podzieli się z wami potężną dawką wiedzy na temat roli genów w życiu człowieka. Na koniec akcent lekki i humorystyczny  – dwie  fraszki o koronawirusie autorstwa Marii Kucharczyk i Dominiki Piątek z klasy I.

Nie traćcie pogody ducha w tym trudnym dla wszystkich czasie !

W imieniu redakcji „Echa Trójki”

Agata Zawadzka