Zatrzymaj się na chwilę! Odetchnij! Wczuj się w ten klimat!

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… W związku z tym, przedstawię wam kilka propozycji filmów, dla których warto wyrwać się na chwilę ze „świątecznego wiru obowiązków”

1. „Elf” – głównym bohaterem filmu jest  Buddy, który jako niemowlę wskoczył do worka św. Mikołaja i poleciał z nim na Biegun Północny. Niestety z czasem zdaje sobie sprawę, że miejsce ,w którym dorastał, nie jest  jego naturalnym środowiskiem. Rusza na poszukiwania swojego prawdziwego ojca, co nie wyjdzie mu na dobre. Jak wobec tego potoczą się losy Buddy’ego? Sprawdźcie sami!

2. „Kochajmy się od święta” – cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się przy świątecznym stole, ale tym razem sekrety rodzinne nieco zepsują wigilijną atmosferę. Senior rodu rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki, jego wnuk nie może zapanować nad czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Siostra seniora zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza. Zapowiadają się ciekawe święta…

3.Boże Narodzenie – prawdziwa historia z pierwszej wojny światowej, gdy dwie walczące strony na czas Bożego Narodzenia zawarły tymczasowy rozejm i podzieliły się opłatkiem. Film celnie punktuje bezsens wojny, w której po przeciwnych stronach biorą udział i giną niewinni ludzie, którym wmówiono, że tak wiele ich dzieli, gdy w rzeczywistości są do siebie bardzo podobni.

4. „Jack Frost” – Jack Frost to lider zespołu rockowego Jack Frost Ban. Jack ciągle jest w trasie, zaniedbuje swoją żonę i 11-letniego syna Charlie’ego . Pewnego dnia spiesząc się na wigilijną kolację Jack ginie w wypadku samochodowym. Dokładnie rok później, w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, Jack wraca na świat jako……  Jak myślicie? Kim staje się ojciec nastolatka?

5. „Świąteczny książę” – początkująca reporterka Amber pracuje pod przykrywką jako guwernantka księżniczki Emily na dworze królewskim. Niespodziewanie wplątuje się w królewską intrygę i jednocześnie zakochuje się w następcy tronu , na którego temat miała po kryjomu zbierać sensacyjne materiały. Czy zdoła utrzymać swoją misję w sekrecie? A może pomoże objąć rządy właściwemu następcy tronu?

6.. „Grinch” – ten zielony stwór, ,nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć. Mieszkańcy „Ktosiowa” z niecierpliwością oczekują  Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. Kiedy mieszkańcy Ktosiowa decydują, że tegoroczne święta będą obchodzone wyjątkowo hucznie, Grinch rozumie, że jedynym sposobem na zachowanie jego wymarzonego spokoju jest… kradzież świąt. Planuje nawet uprowadzenie …

7.  „Pada Shrek” – zbliża się Wigilia. Shrek marzy o tym, by nacieszyć się spokojem domowego ogniska. Każdy ulega euforii, ale nie on … Dlaczego ? Nie znosi świąt. Ostatecznie  postanawia zaangażować się w przygotowania. Zdobywa poradnik o tym,  jak zorganizować święta. Osioł, Kot w Butach i Ciastek obserwują jego wysiłki z dezaprobatą. Zażenowani niezdarnością ogra postanawiają pomóc.li, gdy w rzeczywistości są do siebie bardzo podobni.

8. „Świąteczny czas” – utalentowana, ale sfrustrowana fotografka dostaje w prezencie świąteczny kalendarz, który zdaje się przepowiadać przyszłość. Czy z jego pomocą odnajdzie miłość

9. „Uwierz w święta”-  główna bohaterka boryka się z problemami finansowymi, nagle dostaje pracę jako asystentka bogatego przedsiębiorcy. Mężczyzna, mający  opinię zbuntowanego chłopca, odziedzicza po zmarłym ojcu firmę. Mężczyzna postanawia zamknąć fabrykę zabawek tuż przed Bożym Narodzeniem. Kobieta usiłuje przekonać mężczyznę do ponownego przemyślenia tej decyzji.  Czy kobiecie uda się go przekonać?

Magda Szymanik , klasa ILOE

Dodaj komentarz