Znaczenie egzaminu dojrzałości w życiu nastolatków

Kolejna książka z serii ,, Pamiętnik nastolatki ” Beaty Andrzejczuk w trafny sposób opisuje emocje towarzyszące egzaminowi maturalnemu oraz rozterki, jaką wybrać dalszą drogę w życiu.

Główna bohaterka Natalia, kończy właśnie liceum ogólnokształcące. Z zapałem przygotowuje się do matury, rozwiązując testy, robiąc notatki. Pomaga jej w tym chłopak – Maksym. Wspiera ją także najbliższa rodzina. Mimo dobrego przygotowania, przed egzaminem dziewczyna jest bardzo zdenerwowana. Martwi się po nim, że nie zdała z języka niemieckiego. Jednakże końcowe wyniki okazują się pomyślne. Natalia zdaję egzamin dojrzałości z dobrym skutkiem, a z przedmiotu, którego najbardziej się obawiała uzyskuję 45 % . Udaję jej się także dostać na AWF, uczelnie na którą od dłuższego czasu planowała iść.

Książkę polecam nie tylko maturzystom. Czyta się ją równie przyjemnie jak pozostałe publikacje Beaty Andrzejczuk z tej serii. Jest według mnie pisana językiem lekkim, przystępnym dla każdego czytelnika. Porusza moim zdaniem temat ważny dla nastolatków, czym niewątpliwie jest egzamin dojrzałości. Ukazuje też, jak wygląda przygotowanie do niego i jak czuje się przed nim maturzysta. Uważam, że z zapałem przeczytają ją także młodsze osoby, które w końcu za kilka lat także będą zdawać maturę.

Joanna Bartosiewicz, kl. I LOL

Okładka książki

Dodaj komentarz