Niepowtarzalne walentynki

Luty-jeden z miesięcy pięknej pory roku, w której krajobrazy zapierają dech w piersiach. Szron na oknie, mnóstwo białego puchu i bałwany to nieodzowny element tej pory roku. Choć w tym  czasie na dworze panuje mróz i jest bardzo zimno, jedynie w lutym pojawia się dzień przynoszący ogromną ilość ciepła w  sercu. Walentynki – każdy tego dnia pamięta o swojej drugiej  połówce. Kupujemy prezenty dla swoich ukochanych, zabieramy na randki, czy po prostu sprawimy, że czują się wyjątkowo tego dnia. Pokazujemy, że bardzo ich kochamy, okazujemy  uczucia.

Walentynki to dzień  zakochanych, kiedy okazujemy sobie miłość. Lecz tego uczucia nie muszą sobie okazywać przecież tylko zakochani. Tym uczuciem darzymy osoby bliskie naszemu sercu – rodzinę. Zwykły lizak czy mały pluszak podarowany od serca mamie czy babci może wywołać fale radości. Mały gest w ich kierunku może sprawić ogromną przyjemność , której długo nie zapomną. Jednym ze sposobów  romantycznego spędzania walentynkowego  czasu  jest LOT BALONEM. To chyba najbardziej romantyczna atrakcja , jaką możemy sobie wyobrazić. Piękny balon, nieopisane widoki, wino i dwa kieliszki oraz kochająca osoba przy boku to marzenie niejednego z nas. Następnym sposobem jest NOC W LEŚNICZÓWCE. Wariant wymagający trochę załatwiania. Opcja bardzo romantyczna i z pewnością dostarczająca  dreszczyku emocji i chwili zapomnienia. Możliwość spędzania czasu razem, wspólne spacery czy gotowanie. Numerem trzecim jest ROMANTYCZNA KOLACJA. To dosyć popularny  sposób, jednak wiele osób z niego nie zrezygnuje.
Numerem czwartym  jest MARATON FILMOWY. Wspólne oglądanie filmów to idealne rozwiązanie dla domatorów. Duży ekran, ciepły koc i  ukochana osoba razem z nami. Chwila namiętności, chwila dla nas. Kto nie skusi się na taki pomysł?

Samotność doskwiera nam często. Czasem jesteśmy samotni z wyboru, a czasem po prostu tak chce los. Jednak zamiast się załamywać brakiem chłopaka czy dziewczyny,  zróbmy prezent swoim bliskim. Powiedzmy, że bardzo ich  kochamy i o nich pamiętamy. Ten szczególny dzień, jakim są walentynki, spędzić możemy w różny sposób. Nie w sztywno narzuconej formie  –  czyli przy stoliku w  restauracji, ale we własny oryginalny, niepowtarzalny sposób.

                                                                                                                            Aleksandra Piątek

 Aleksandra Uścian – Szaciłowska,  klasa IILOT

Dodaj komentarz