Zwyczaje w Korei Południowej

Korea Południowa ,tak jak i Japonia ,to państwo bardzo nowoczesne ,lecz posiada wiele tradycji i zwyczajów charakterystycznych dla religii konfucjańskiej. Stolicą tego państwa jest Seul ( po koreańsku oznacza „stolica”) Tak oczywiste, że aż śmieszne!
Zwyczaje Koreańczyków są bardzo ważne w życiu publicznym jak i prywatnym.Oto kilka najciekawszych według mnie obyczajów tego narodu:
– liczba 4 jest uważana za pechową tak jak na zachodzie liczba 13. Jest to spowodowane wymową cyfry 4 , która brzmi jak słowo „śmierć” (podobnie jak w Japonii).
– napisanie czyjegoś imienia czerwonym atramentem jest odbierane jako stwierdzenie, że dana osoba zmarła lub wkrótce umrze.
– Koreańczycy świętują aż 3 razy „Walentynki”. Zaczynając od 14.02 przez 11.11 aż po 24.12. W jednym miesiącu pan obdarowuje panią w drugim pani pana, a w trzecim dają sobie prezenty równocześnie. Jest także obchodzony tzw. czarny dzień – dzień singla.

To były najciekawsze ,moim zdaniem ,informacje na temat kultury Korei Południowej.To kultura egzotyczna i tak różna od europejskiej… Zachęcam was do poszerzania swojej wiedzy na jej temat.

Aleksandra Ciuraj kl. 1LOL

Dodaj komentarz