Miesięczne archiwum: Marzec 2017

„Jeszcze w zielone gramy…”

Witamy was, drodzy czytelnicy gazetki, słowami autorstwa zmarłego niedawno poety Wojciecha Młynarskiego –  mistrza satyry, świetnego obserwatora natury Polaków, postaci ważnej dla pokolenia waszych rodziców, dziadków. W marcowym  numerze „Echa Trójki” dominuje  bowiem kolor zielony – symbol nadziei, odrodzenia, odnawiającej się przyrody. Autorki artykułów zadbały o waszą odnowę biologiczną : Karolina Kownacka proponuje  zielone  odżywcze koktajle, Aleksandra Turek zachęca do korzystania  z naturalnych antybiotyków, Aleksandra Uścian- Szaciłowska i  Aleksandra Piątek przedstawiają przepisy na zdrowe posiłki do szkoły – lunchboxy. Nie zapominamy również o wiosennym pożywieniu dla duszy : Małgorzata Abramczyk zachęca do lektury poruszającej książki – Patricka Nessa „Siedem minut po północy” ,a Natalia Rosa zastanawia  się nad relacją między literaturą a filmem , odnosząc się oczywiście do twórczości swojego ulubionego reżysera Tima Burtona.

Zachęcamy do lektury, ale także do wiosennych spacerów i  obserwowania budzącej się do życia przyrody.

W imieniu redakcji
Agata Zawadzka

„SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY”

W życiu jest kilka pewnych rzeczy. Jedną z nich jest choroba. Nie znam człowieka, który przynajmniej raz nie doświadczył choćby zwykłego przeziębienia. Jednak nawet w obecnych czasach ,gdy medycyna jest na tak wysokim poziomie zdarza się, że stykamy się z czymś znacznie gorszym. Nowotwory, cukrzyca, AIDS – to tylko niektóre z chorób, które codziennie pozbawiają życia wiele osób. Czytaj dalej

Czy ekranizacje mają jakieś granice? „O ptaszysku, pętli i grobie”

zał3 (1)

Filmy reżyserowane przez Tima Burtona mają w sobie coś magicznego, tajemniczego , niekonwencjonalnego. Od zawsze byłam fanką jego dzieł. Dlatego też, kiedy Osobliwy dom Pani Peregrine wszedł do kin, to bez wahania kupiłam bilet na seans. Muszę przyznać, że mało który film tak mnie zachwyca. Po zakończeniu jeszcze chwilę nie mogłam wstać z fotela. Siedziałam i przeżywałam to, co zobaczyłam. Scenografia i estetyka zapierała dech w piersiach. Byłam zachwycona, szczególnie tym, że sam Tim Burton pokazał się na ekranie w jednej z ostatnich scen i choć była to krótka chwila, to sprawiła, że do końca dnia nie wychodziłam z euforii.
Czytaj dalej

Zdrowe wiosenne koktajle

Zima za nami, a przynajmniej wskazuje na to wiosenna pogoda i wyglądające zza chmur słońce. Po 3 miesiącach chłodu, warto jest pomyśleć o „odżywieniu” swojego organizmu i ciała. Dobrym „zastrzykiem” i naturalnym lekiem na odporność oraz wzmocnienie są warzywne i owocowe soki, przyrządzane w domu. Szklanka koktajlu doda energii, ochroni przed infekcjami, a także wpłynie pozytywnie na cały organizm.

Czytaj dalej