Filmowa jesień

Październik przyniósł do polskich kin wiele ciekawych filmów dla każdego. Oczywiście nadal króluje film ,,Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Bije rekordy popularności od samej premiery. Moim zdaniem, jest to świetny film, powinien obejrzeć go każdy z nas. To nie kolejna rubaszna, polska komedia, ale poważny i bardzo wartościowy film, który pokazuje realia otaczającego nas świata. Według mnie nie prezentuje ataku na kościół lub wiarę. Odkąd film pojawił się w kinach, do internetu zaczęły napływać negatywne opinie na jego temat. Uważam, że Wojciech Smarzowski nie chciał, żeby jego film został tak odebrany przez polskie społeczeństwo. Myślę, że chciał uświadomić, że problemy w polskim kościele istnieją i powinno się o tym mówić w trochę inny sposób niż dotychczas. ,,Kler” oceniam bardzo pozytywnie i zachęcam do obejrzenia wszystkich tych, którzy jeszcze go nie widzieli.

Innym filmem godnym polecenia jest, moim zdaniem, ,,Venom”. Film o zupełnie innej tematyce. Fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o postaci o tym samym imieniu. Może nie tak dobra jak ,,Avengers. Wojna bez granic”, ale sądzę, że znajdzie swoich odbiorców wśród młodych fanów Avengers czy Spider-Man’a. Mówimy tutaj o filmie, który od samego początku zapowiadał się jako kolejny nieudany projekt wytwórni, a jednak odnosi ogromny sukces na całym świecie. Oczywiście film nie trafi do wszystkich, ponieważ jak wiemy, takich filmów nie ma, ale jeśli szukamy dobrego filmu akcji, to z pełną świadomością mogę polecić film ,,Venom”. Warto również wspomnieć, że główną rolę gra tutaj Tom Hardy, który wystąpił już w takich produkcjach jak: ,,Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” czy ,,Dunkierka”.

Listopad zapowiada się ciekawie. Do polskich kin trafi wiele interesujących propozycji. Wydaje mi się, że najbardziej promowanym jest polska komedia romantyczna ,,Planeta Singli 2″. Kontynuacja miłosnej historii Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) z 2016 roku. Innym filmem, na który należy zwrócić uwagę są ,,Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. To druga część filmu ,,Fantastyczne zwierzęta: I jak je znaleźć?” czyli historii dorosłego już czarodzieja Newt’a Scamander’a. Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r. w świecie magii, jaki został nam przedstawiony w filmach o Harrym Potterze. Filmami wartymi uwagi są również: ,,Miłość jest wszystkim” oraz ,,Grinch”.

Dawid Powierza , klasa I LOL

Dodaj komentarz