Po zimie, nasza skóra może być mocno przesuszona i podrażniona ze względu nie tylko na warunki pogodowe, ale także suche powietrze w domach, czy miejscach pracy. Skóra staje się sucha, a nawet szorstka w dotyku. Może to być znak, że jest odwodniona i potrzebuje głębokiego nawilżenia.
Krok 1
Przede wszystkim powinnyśmy zacząć od dobrego złuszczenia, czyli zastosować peeling. W zależności od typu skóry. Jeżeli mamy skórę suchą, lepszy będzie peeling enzymatyczny, który nie zawiera w sobie drobinek, mogących dodatkowo wywołać podrażnienie. Jeżeli natomiast mamy skórę mieszaną, bądź tłustą, dobry będzie peeling mechaniczny, czyli zawierający w sobie drobinki, które oczyszczą i wygładzą skórę. Peelingu powinniśmy używać dwa lub trzy razy w tygodniu – w zależności od potrzeb skóry.
Krok 2
Kolejnym krokiem powinno być zrobienie maseczki. Obecnie mamy wiele rodzajów maseczek, od oczyszczających po dodające blasku. Aby odświeży skórę, fajnym pomysłem jej kupienie sobie kilku rodzajów w małych, kilkurazowych saszetkach. Dzięki temu niskim kosztem możemy wypróbować, pielęgnować skórę i znaleźć dla siebie odpowiedni produkt.
Krok 3
Jeżeli chcemy aby efekt utrzymywał się cały czas powinnyśmy dobrać odpowiedni krem. Najlepiej nawilżający z filtrem SPF, który będzie chronił skórę przed szkodliwym promieniowanie, a także przed innymi czynnikami zewnętrznymi. Pamiętajmy tylko, że mimo iż krem ma być nawilżający powinien być dobrany dla naszego typu skóry tak, aby jej nie obciążyć.
Krok 4
Jeżeli chcemy zastosować dodatkowe produkty, warto sięgnąć po serum do twarzy. Na wiosnę najlepsze będą preparaty dodające blasku, albo nawilżające, dzięki którym nasza skóra będzie wyglądać świeżo i promiennie. Hitem tej wiosny jest makijaż typu „no make-up”, który będzie najlepiej prezentował się na zadbanej skórze.
Pamiętajmy! Aby nasza skóra wyglądała młodo i świeżo musi być: oczyszczana, złuszczana i nawilżana. Jeżeli zadbamy o to, zawsze będziemy wyglądać pięknie i zdrowo!
Jak przygotować w domu:
- Peeling złuszczający:
-Domowy peeling z sody oczyszczonej – ten peeling do twarzy jest idealny do częstego stosowania. Aby go przygotować, należy połączyć 2-3 łyżki sody oczyszczonej z odrobiną wody. Składniki należy dokładnie wymieszać, aż do powstania pasty. Następnie powstałą masę nakładamy na twarz i delikatnie szorujemy gąbką lub szczoteczką.
-Domowy peeling z mąki kukurydzianej – ten rodzaj peelingu ma silniejsze działanie od peelingu wykonanego z sody, dlatego też należy go wykonywać maksymalnie 2 razy w tygodniu. Wykonuje się go w ten sam sposób, z tą różnicą, że zamiast sody używa się 2-3 łyżek mąki kukurydzianej. Po nałożeniu delikatnie rozcieramy dłońmi peeling na twarzy.
-Domowy peeling z migdałów – peeling ten sprawia, że cera staje się rozjaśniona i bardziej delikatna. Do jego wykonania potrzeba łyżeczki wody różanej i pół łyżeczki drobno zmielonych migdałów. Składniki należy wymieszać do utworzenia pasty i delikatnie nakładać ją na twarz.
-Domowy peeling z owsianki – jest to stymulujący i głęboko myjący domowy peeling do twarzy 3 w 1: wygładza, nawilża i tonuje. Przygotowuje się go z łyżki płatków owsianych, łyżeczki soku z cytryny i dwóch łyżeczek jogurtu. Po nałożeniu warto pozostawić utworzoną maseczkę na kilka minut, po czym wmasowywać ją dłońmi.
- Maseczkę nawilżającą
-Maseczka z ogórka i jogurtu – zmiksuj pół ogórka z łyżką jogurtu. Rozsmaruj miksturę dokładnie na twarzy i pozostaw na niej przez około 20 minut. Po upływie tego czasu zmyj twarz chłodną wodą
-Maseczka z jajek i płatków owsianych– zmiksuj białka jajek z łyżką płatków owsianych. Nałóż grubą warstwę maski na twarz i pozostaw na kilka minut, dopóki jajka nie wyschną. Przemyj ciepłą wodą.
-Maseczka z cytryny i miodu –zmiksuj świeżo wyciśnięty sok z cytryny z łyżka podgrzanego do temperatury pokojowej miodu. Nałóż maskę na twarz i pozostaw na pół godziny. Spłucz twarz ciepłą wodą
-Maseczka z banana, miodu i jogurtu Zmieszaj połowę dojrzałego banana z łyżką miodu i dwiema łyżkami odtłuszczonego jogurtu. Nałóż na twarz i pozostaw na 20 minut. Zmyj chłodną wodą.
Aleksandra Turek, kl. 1LZA