Archiwa kategorii: Kuchnia

Wakacyjne orzeźwiające koktajle !

Lato – to okres, gdy za oknem świeci intensywne  słońce , a na zewnątrz duszne powietrze. Na upalną pogodę najlepiej sięgnąć po coś, co nas ochłodzi. Kolorowe, smaczne, a przede wszystkim zdrowe smoothie to najlepszy wybór na letnią, upalną pogodę. Tak pyszny napój wywoła błogostan i sprawi, że nasz organizm się uzależni, a dodatkowo zyska bombę witaminową.

Czytaj dalej

Zdrowe wiosenne koktajle

Zima za nami, a przynajmniej wskazuje na to wiosenna pogoda i wyglądające zza chmur słońce. Po 3 miesiącach chłodu, warto jest pomyśleć o „odżywieniu” swojego organizmu i ciała. Dobrym „zastrzykiem” i naturalnym lekiem na odporność oraz wzmocnienie są warzywne i owocowe soki, przyrządzane w domu. Szklanka koktajlu doda energii, ochroni przed infekcjami, a także wpłynie pozytywnie na cały organizm.

Czytaj dalej

Porządki w organizmie – lekka dieta

Święta i sylwester za nami, a co za tym idzie – tłuste dania, przesłodkie desery i inne pyszności, które niekoniecznie pasują do potraw jakie spożywa się na diecie lub po prostu, gdy zdrowo się odżywia. Po bożonarodzeniowym obżarstwie przyszedł czas na zrobienie porządków w lodówce, organizmie, a także na stole i w spiżarni. Warto jest zacząć już teraz- kupić warzywa, pić 2 litry płynów, a ze stołu ściągnąć małe pokusy- cukiereczki i batoniki. Dobrym pomysłem jest również poszukanie przepisów na lekkie śniadania, obiady i małe przekąski. Wszystko to pomoże, aby powrócić do „formy” sprzed wolnych dni. Czytaj dalej